11532 görüntülenme03 Ağustos 2019
Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, Yüksek Askeri Şura kararıyla emekli edilen 1 Tümgeneral ve 21 Tuğgeneralin hepsini tanıdığını ifade ederek “Cumhuriyet değerleriyle çelişen bir tane dahi bulamazsınız” açıklamasında bulundu.

NEDEN EMEKLİ EDİLDİLER’


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura kararlarına bir tepki de emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel'den geldi. Jandarma Genel Komutanlığı Teknik İstihbarat Daire eski Başkanı Mustafa Önsel, Veryansın Tv isimli Youtube kanalında YAŞ kararıyla süresi dolmadan emekli edilen komutanlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘EMEKLİ EDİLENLERİN HEPSİ CUMHURİYETÇİ’

Mustafa Önsel, Kara Kuvvetlerinden süresi dolmadan emekli edilen 1 Tümgeneral, 21 Tuğgeneral olduğunu ifade ederek “Hepsini tanıyoruz. Cumhuriyet değerleriyle çelişen bir tane dahi bulamazsınız” açıklamasında bulundu.

‘BEN BU İŞİ BİLİYORUM’

Önsel, “Vatanseverliklerinden kuşku duymadığımız bazı arkadaşlar ‘’aman bir eleştiri getirmeyelim, savaşan ordumuza bir şey olmasın, kamuoyu nezdinde küçük düşmesin’ düşüncesiyle hareket ediyor. Ben askerim. Dışarıdan konuşmuyorum. Bir askerim moral değerlerinin nasıl yükseltilebileceğini, nasıl düşürüleceğini çok iyi bilirim onu söyleyeyim. Ben sahadan bir adamım. Karargâhlarda da yetişmedim” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ