Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2467 görüntülenme )

MuşBingöl'den Diyarbakır'a Terör!

Teröristler taktik değiştirdi; bu kez hayvan sürü içinde geldiler...
  Genelkurmay Başkanlığı özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşanan terörist saldırılara ve yapılan müdahalelere ilişkin bilgi verdi.

Yapılan açıklamada, "8 Ağustos saat 16.30 sıralarında teröristler tarafından Bingöl Genç ilçesi Yeniyazı Jandarma Karakol Komutanlığına, büyükbaş hayvan sürüsü içerisinden uzun namlulu silahlar ile taciz ateşinde bulunuldu." ibaresi dikkat çekti.
"HAYVAN SÜRÜSÜNÜN ARASINDAN SALDIRDILAR"
TSK'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre dün ve bu gece meydana gelen olaylar şöyle;
8 Ağustos saat 16.30 sıralarında teröristler tarafından Bingöl Genç ilçesi Yeniyazı Jandarma Karakol Komutanlığına, büyükbaş hayvan sürüsü içerisinden uzun namlulu silahlar ile taciz ateşinde bulunuldu. Terörist ateşlerine, unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesildi. Taciz ateşi esnasında herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmedi.
DİYARBAKIR
Bugün (9 Ağustos) saat 02.30 sıralarında silahlı teröristler tarafından, Diyarbakır Silvan İlçesi Dutveren mevkiinde, DiyarbakırBatman karayolu kesilerek durdurulan bir TIR yakıldı.
AĞRI
8 Ağustos 20.15 sıralarında teröristler tarafından, Ağrı Doğubayazıt ilçesi General Çetin Başar Kışlasına uzun namlulu silahlar ve roketatar ile silahlı saldırıda bulunuldu. Terörist ateşlerine, askerler tarafından derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesildi. Silahlı saldırı esnasında herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmedi.
MUŞ
Dün (8 Ağustos) saat 19.45 sıralarında teröristler tarafından, Muş Bulanık İlçesi Karaağıl Jandarma Karakol Komutanlığına, uzun namlulu silahlar ve roketatar ile silahlı saldırıda bulunuldu. Terörist ateşlerine, askeri unsurlar tarafından derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesildi. Silahlı saldırı esnasında herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmedi.
KORUCULAR, TERÖRİSTLERİN KAPATTIĞI YOLU AÇTI
Aynı gün saat 19.15'te silahlı teröristler tarafından, Mardin Ömerli ilçesi Sivritepe yol ayrımında, yolun kesildiği ihbarı alınması üzerine, Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığınca, yakın noktada bulunan Geçici Köy Korucu Timi, bölgeye sevk edildi. Durdukları araç içerisinde bulunan bir kamu çalışanının kurum kimliği ve zati tabancası gasp edildi, Geçici Köy Korucu Timinin müdahalesiyle kapatılan yol trafiğe açıldı.
TERÖRİSTLER HES'E SALDIRDI
Saat 15.00 sıralarında teröristler, Diyarbakır Kulp ilçesi Yaylak mahallesinde, HES1 Bölgesine gelerek, bekçiyi alıkoymayı müteakip araçla bölgeye getirdikleri patlayıcıları, kumanda odasına ve havuz kapaklarına yerleştirdikten sonra patlattı. Hidroelektrik Santraline yapılan saldırıda, maddi hasar meydana geldi(sondakika).

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ