Kalyon Enerji’nin Ankara Sincan’da kurduğu, Güneş Teknolojileri Fabrikası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile açıldı.

ERDOĞAN ‘CUMA GÜNÜ BİR MÜJDE VERECEĞİM’
Erdoğan yaptığı konuşmada cuma günü bir müjdeyi açıklayacağını belirtti. "Cuma günü inşallah milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı düşünüyorum" diyen Erdoğan, "Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm ülkemize vermek suretiyle yeni bir dönemin açılacağına da inanıyorum. Açıklarsam heyecanı kaybolur. Şimdi açıklamamakta fayda var diye düşünüyorum" diye konuştu. Ünlü ekonomist Sözcü yazarı Murat Muratoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Erdoğan'ın vereceği müjdeyi açıkladı. Muratoğlu şunları yazdı:

‘YA SEÇİM ÖNCESİ GAZ YA DA YENİ IBAN’
"Erdoğan'ın vereceği MÜJDE...Ya klasik seçim öncesi Doğalgazını bulduk! Ya da yeni IBAN numarası..."  

ÖZDİL BİR YIL ÖNCE DUYURMUŞTU ‘2023’E KADAR SIKIN DİŞİNİZİ’
Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil 1 yıl önce Türkiye'nin doğalgaz aramalarını konu alan bir yazı kaleme almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma günü bir müjdemiz olacak açıklamasından sonra Yılmaz Özdil'in o yazısı tekrar gündem oldu. İşte o yazının özet başlıkları;

NE DEDİKLERİ GOOGLE’DA VAR’
“ Girin lütfen Google'a, okuyun… Adana'da tarla sürülürken doğalgaz bulundu, Muş'ta su sondajı yapılırken doğalgaz bulundu, Sakarya'da doğalgaz bulundu, Hatay'da doğalgaz bulundu, Konya'da doğalgaz bulundu, sondaja bile gerek yok, fışkırıyor mübarek, Edirne'de doğalgaz bulundu, Siirt'te doğalgaz bulundu, Silivri'de doğalgaz bulundu, Kandıra'da doğalgaz bulundu, Gökçeada açıklarında doğalgaz bulundu, bulunma müjdelerinin hepsini TPAO açıkladı, TPAO genel müdürümüz bizzat izah etti, “Türkiye 2023 yılında doğalgaz ihtiyacının tamamını kendi kendisine karşılayacak” dedi, Marmara denizinde fay hattı arıyorlardı, şırrak, doğalgaz bulundu.

‘BAKALIM NE ÇIKACAK’
“Gaz'tecilerimiz gaz'telerinde yazdılar… “Doğalgaz müjdesi, 20 trilyon metreküp doğalgaz bulduk, Türkiye'ye 20 sene yetecek kadar bulduk, Türkiye doğalgaz zengini oluyor” manşetleri attılar Asrın liderimiz 31 Mart yerel seçimi öncesinde mitinglerinde açıkladı… “Trakya'da doğalgaz keşfettik, üç milyar metreküp rezerve sahip, 300 bin hanenin 10 yıllık gaz ihtiyacını karşılayacak, biz çalışıyoruz, yatmıyoruz, cehape zihniyeti sadece yalan üretir” dedi. “Doğu Akdeniz'de doğalgaz bulduğumuzda bugün ülkemize karşı ileri geri konuşanların hepsi kapımızda sıraya girecek” dedi.”

“HER YOL 2023 SEÇİMİNE ÇIKIYOR’
“1 Ağustos'ta yüzde 15 zam yapıldı. 31 Ağustos'ta yüzde 15 zam daha yapıldı. Sıkın dişinizi azıcık…2023'te bütün dünya kapımızda sıraya girecek. Gerçi 2023'e kalmaz ama, en geç 2023 yani. “

PERİNÇEK MÜJDEYİ AÇIKLADI
Öte yanda CNN Türk Televizyonu’nda Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız Bölge” programında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Zonguldak açıklarında doğal gaz kaynağı bulunduğunu iddia etti.

‘BİZ DUYDUK AMA ‘MÜJDEYİ KENDİSİ VERECEKTİR’
Perinçek, “Cumayı beklemeden programda müjdeler açıklanmış oldu. Sayın Cumhurbaşkanımıza bırakalım müjdeyi ama verilen bilgiler, Zonguldak açıklarında hidrokarbon yatakları, doğal gaz bulunduğunu son bir iki gün içerisinde biz de öğrendik. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız müjdesini kendisi verecektir, o müjdenin ne olduğu konusunda izin verirseniz bir açıklama yapmayalım” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ