Bilim Kurulu sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, "COVID-19 aşı hazırlıklarının en yoğun olduğu bir dönemde DSÖ tarafından aşı ile önlenen hastalıklardan kızamıkçık hastalığının elimine edildiği ülke olma müjdesini aldık. Aynı başarıyı COVID-19 mücadelesinde de gösterme kararlılığındayız" dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘İNAKTİF AŞI GELİYOR'
*Yapılan sözleşmeye bağlı olarak ülkemize ilk partisinin gelmesi beklenen inaktif aşının gelişinden itibaren yürütülecek strateji üzerinde görüşmeler yapılmıştır. Temin edilecek aşı miktarının artırılması ve alternatif aşı teminine ilişkin çalışmalar ve görüşmeler hakkında bilgi paylaşılmıştır.”

‘KIZAMIKÇIĞI HALLETTİK, SIRA CORONAVİRÜSTE’
*COVID-19 aşı hazırlıklarının en yoğun olduğu bir dönemde DSÖ tarafından aşı ile önlenen hastalıklardan kızamıkçık hastalığının elimine edildiği ülke olma müjdesini aldık. Aynı başarıyı COVID-19 mücadelesinde de gösterme kararlılığındayız.”

‘SON 124 SAATTE 240 CAN KAYBI’
Öte yanda Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 16 Aralık Çarşamba gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 240 kişi hayatını kaybetti. Bugün 4 bin 893 yeni hastayla birlikte toplam 29 bin 718 vaka tespit edildi. Tabloya ilişkin açıklama yapan Bakan Koca, "Bugün uzun bir aradan sonra ilk defa günlük iyileşen sayısı yeni vaka sayısını geçti" ifadesini kullandı.

’29 718 YENİ VAKA’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını, vaka ve hasta sayısını açıkladı. Tabloya göre son 24 saatte 240 kişi corona virüsünden hayatını kaybetti, toplam can kaybı 17 bin 121’e yükseldi. Bugün toplam 205 bin 397 test yapıldı. Semptom gösteren 4 bin 893 kişiyle birlikte toplam 29 bin 718 yeni vaka tespit edildi. Türkiye’de toplam vaka sayısı 1 milyon 928 bin 165 oldu. Bugün iyileşen 29 bin 922 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 1 milyon 691 bin 113’e yükseldi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ