Politika
21 Kasım 2021 ( 4927 görüntülenme )

'Muhalefetim' dedi 'Balgat Yanıyor'

'Bahçeli'nin Erdoğan savunucusu olduğu tarihi 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında sanıyor. Bu büyük bir yanılgıdır. 1 Kasım 2015 seçimleri Bahçeli için bir milattır" diyen Dokuz Sütun yazarı Ali Özyiğit'in yazısı;

‘MHP NASIL MUHALEFET’
Değerli okuyucularım MHP Genel Başkanı Bahçeli, "MHP muhalefettir" dedi ve adeta herkese bir gülme geldi… Neden mi geldi? İşte o bu yazımın konusu:

‘AKP ÇÖKTÜ SEN DESTEK OLDUN’
“Muhalefet Devlet Bahçeli mi? Senin muhalefet olduğun günleri de biliyoruz Sayın Bahçeli… Daha şurada 1 Kasım 2015 seçimlerine kadar sert muhalefettin. Bu arada herkes Bahçeli'nin Erdoğan savunucusu olduğu tarihi 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında sanıyor. Bu büyük bir yanılgıdır. 1 Kasım 2015 seçimleri Bahçeli için bir milattır.”

‘BİZ KIRK KİŞİYİZ BİRBİRİMİZİ BİLİRİZ’
“MHP'deki birikmiş taban öfkesi 7 Haziran - 1 Kasım seçimleri arasında 2.5 milyon oy kaybı ile tavan yaptı. Ve kurultay süreçleri ile koltuğu tehlikeye girince, Devlet Bahçeli direk soluğu Saray'da aldı. Yani bu süreçleri iyi biliyoruz be Sayın Bahçeli, lütfen ama…Kırk kişiyiz birbirimizi biliriz.”

‘O GÜNLERİ İYİ BİLİRİZ’

“Muhalefet olduğun günleri de biliriz Sayın Bahçeli… Hani "17/25 Recep" dediğin günleri…Hani "Senden hesap sormazsam namerdim hayat bana zehir olsun" dediğin günleri…
Başkanlıkla ilgili Erdoğan'la ilgili cümlelerini hatırlamayım, çünkü gazetemize ve bana ceza kesilir. Sayın Bahçeli hele ki Erdoğan'a hakaretlerini tırnak içinde bile yazsam sabaha karşı evimi özel harekâtçı polisler basar ve şu an yazdığım gazeteye de Allah korusun ceza yağar.”

‘ENGİNYURT’U USTA’YI NEDEN İHRAÇ ETTİNİZ’
“Sen şimdi muhalefetsen Sayın Bahçeli, ya 1 Kasım öncesi MHP Genel Başkanı kimdi? Yoksa o dublörün müydü?
Hadi bırakalım hakaretlerini… Hadi şimdi Cumhur İttifakı'nın içinde kalarak muhalefet ettin diyelim… İyimser olalım yani… O zaman Cemal Enginyurt'tun günahı neydi? Adamcağız bir fındık için AKP'ye muhalefet etti ve adamı ihraç ettiniz. Sayın Bahçeli, şimdinin İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta'yı sırf EYT oylamasına 'Evet' dedi diye, MHP Grup Başkanvekilliği görevinden almıştınız.”

‘GÜLMEYİM DE NE YAPAYIM’
“Bu mu muhalefet Sayın Bahçeli?
Muhalefet olduğunuz bu da, 'bir de olmazsanız' diyemeyeceğim, çünkü ötesi yok be Sayın Bahçeli… Çünkü sizin Erdoğan'a desteğinizin ötesini AKP'liler bile yapmadı, yapmayacak... Tarih de yazmayacak Sayın Bahçeli. Şimdi yazımı okuyunca, yazımın başındaki gülme geliyor aklıma, mevzusunu şimdi anladınız mı? Elbette anladınız. Çünkü Bahçeli'nin sözde muhalefetine gülünmez de ne yapılır?”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ