Ana Sayfa
08 Ocak 2022 ( 7503 görüntülenme )

MSB 'Şanlıurfa'da Durum'

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Şanlıurfa Akçakale’de 3 askerimizin şehit olduğunu duyurdu.MSB’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

ÜÇ ASKERİMİZ ŞEHİT’
* Akçakale/Şanlıurfa hudut hattında, 8 Ocak 2022 tarihinde, teröristlerce döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucu 3 kahraman silah arkadaşımız, P.Tğm. Murat ALYAKUT, P.Söz. Er Ertuğrul ULUPINAR ve P.Onb. Enes KOÇ şehit olmuştur.

SABIR BAŞSAĞLIĞI
* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

ACI HABER ÖĞLEYE DOĞRU YEREL AJANSLARDA DUYURULMUŞTU
Başta Şanlıurfa olmak üzere yerel haber ajansları, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Barış Pınarı Bölgesi Gültepe Hudut Karakolu’nda askeri araç geçerken patlama yaşandığını ve araçta bulunan 3 askerimizin şehit olduğunu duyurmuş ancak Bakanlık bu saate kadar açıklama yapmamıştı. 


ÜÇ ŞEHİT BİR ASKERİMİZ YARALI
Edilen bilgilere göre, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Barış Pınarı Bölgesi Suriye’nin Tel Abyad bölgesindeki Gültepe Hudut Karakolu’nda askeri araç geçerken patlama yaşandı. Araçta bulunan 3 asker şehit oldu. Patlamanın yaşandığı bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri sevk edildi.

PATLAMA ÇOK ŞİDDETLİ
Patlamanın Akçakale ilçesinde de hissedildiği belirtildi. Olayda patlamanın şiddetiyle sınır duvarı da yıkıldı.Şehit askerler Türkiye’den geçen sağlık ekiplerince Akçakale Devlet Hastanesine getirildi. Güvenlik güçleri bölgede geniş güvenlik önlemi alarak, teröristlerin yakalanması için çalışma başlattı.

Kaynak. Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ