Ana Sayfa
21 Ekim 2019 ( 436 görüntülenme )

Rusya SİNYALİ ÇAKTI!..

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, açıklamalarda bulundu. Rus haber ajansı RIA'nın son dakika gelişmesi şeklinde servis ettiği açıklamalarda Şoygu, Suriye konusunu ele aldı. Şoygu, "Umarım Rusya, Türkiye ve ABD'nin Suriye'deki iş birliği bölgede güvenlik ve istikrar sağlamasına katkıda bulunur" dedi.


ABD RUSYA VE TÜRKİYE İŞBİRLİĞİ

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye’de yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Reuters’ın Rus haber ajansı RIA’ya dayandırdığı açıklamalarda Şoygu, “Rusya, ABD ve Türkiye ile birlikte Suriye’deki iş birliğinin bölgeye güven ve istikrar getirmesini umut ediyor” dedi.

Resmi temaslar için gittiği Çin’de açıklamalarda bulunan Şoygu, Suriye’deki IŞİD’lilerin kaldığı cezaevlerinin güvenliği ile ilgili de, “Bu konu hızla çözülmeli” dedi.

'ESAD VE ERDOĞAN'
Öte yanda, AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile masaya oturabileceğini yazdı.

ESAD GELEBİLİR

Dilipak, Soçi'de Rus lider Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşecek görüşmeye Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın da katılabileceğini öne sürdü. Rusların da böyle bir beklentisinin olduğunu söyleyen Dilipak, şu ifadeleri kullandı:

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ