Politika
13 Ağustos 2019 ( 528 görüntülenme )

Milli Savunma Bakanlığından Harekat Merkezi Açıklaması'

Türkiye ile ABD, Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezi konusundaki çalışmalarını sürdürüyor. Milli Savunma Bakanlığı, bu konuyla ilgili olarak Şanlıurfa'ya giden altı kişilik ABD'li heyet ile söz konusu merkezin altyapı kurulum çalışmalarına başlandığını duyurdu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR


Bakanlıktan yapılan açıklamada, Suriye'nin kuzeyinde "ABD ile koordineli şekilde tesis edilmesi planlanan güvenli bölge kapsamında Şanlıurfa'da kurulacak merkezin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edildiği" bildirildi.

KRİTİK FONKSİYON YAPACAK


Kurulacak merkez konusunda "kritik fonksiyonların tesisinin sağlandığı" belirtilen açıklamada, "Müşterek Harekat Merkezi'nin tesisi ve faaliyetlerinin bir an önce başlamasına yönelik çalışmalar zaman gecikmesine mahal vermeden sürdürülüyor" denildi.

Türkiye ile ABD arasında Müşterek Harekat Merkezi kurulmasına yönelik çalışmalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de Fırat Nehri'nin doğusunda YPG kontrolündeki bölgeye operasyon gerçekleştireceğini açıklamasının ardından başlamıştı.

Kaynak: DW Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ