Genel
25 Ocak 2019 ( 1008 görüntülenme )

YABANCIYA SATIŞ!..

Microsoft, Türkiye merkezli yazılım şirketi Citus Data'yı satın aldı. Satın almanın fiyatı açıklanmadı. Citus Data’nın kaç para dünya devi tarafından satın alındığı açıklanmazken satış Microsoft’un internet sitesinde bir blog yazısı ile açıklandı.

TÜRK ŞİRKETİ SATILDI


Microsoft Türkiye Genel Müdürü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin yazılım pazarında bir dünya oyuncusu olması için attığımız adımlara bugün bir yenisini ekledik. Türkiye'ye duyduğumuz inancın bir göstergesi olarak, Türk girişimcilerin kurduğu yazılım şirketi Citus Data'yı bünyemize katmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Citus Data Micsoroft’un yıllardır uzak durduğu açık kaynak kodlu yazılım alanında hizmet veriyor. Citus Data’da Özgün Erdoğan CTO’luk görevini, Umur Çubukçu CEO’luk görevini üstleniyor. İkili aynı zamanda şirketin de kurucuları.

Şirketin sadece Türkiye’de bir üssü bulunmuyor; aynı zamanda San Francisco’da 40 çalışanın bulunduğu bir ofisi de var. Şirket, daha önce de Citus Data gibi açık yazılım platformu ortaya koyan GitHub’ı 7.5 milyar dolara satın almıştı. Microsoft’un Türk şirketi ne kadara satın aldığı ise henüz açıklanmadı. Şirketin İstanbul’daki ofisi İTÜ Teknokent’te.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ