Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2460 görüntülenme )

MHP'den Sert Uyarı

MHP İstanbul Milletvekili MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan , Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Adan, canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler öncesi partilerin seçmene sunduğu vaatler ortaya çıkmaya başladı.Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu 'Çalar Saat' programına konuk MHP İstanbul Milletvekili MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, ilgi çekici  değerlendirmelerde bulundu.

Adan:  '' 7 Haziran seçimleri Türkiye'de koalisyonu ön gören sonuçlarla şekillenmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi bu süreci en iyi okuyan siyasi parti olmuştur. Fakat 7 haziran akşamı Recep Tayyip Erdoğan beyin seçim sonuçları, sonucu erken seçim kararları aldığını görüyoruz. 7 haziran da koalisyonun olmayacağını, seçime gitmesi konusundaki iradesi sayın Erdoğandır'' dedi. 

MHP İstanbul Milletvekili MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan  sözlerine şöyle devam etti : '' Milliyetçi Hareket Partisi'nin hayır söyleminde ise toplumda bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır , tamamen bir iftiradır. AKP neye evet dedi de biz hayır dedik. Bunların tespit edilmesi gerekiyor. AKP genel başkanı Davutoğlu normal , kongrede çıkmış bağımsız bir başbakan değildir. Atanmış bir başbakandır. Kongre ise merkez yönetimli , irade Recep Tayyip Erdoğan iradesidir. Yani AKP'nin iradesi , yetkili organların oluşturduğu bi irade değil , saraydan talimat alan bir irade. 

MHP'li Adan: '' Milliyetçi Hareket Partisi'nin ortaya koyduğu şartlar, bir siyasi parti şartı değildir. Türkiye'nin şartlarıdır. AKP iktidarı döneminde Türk devletinin meşruluğu tartışıldı. Nerdeyse 7 hazirana kadar PKK'ya terör örgütü demek ayıp hale gelmişti. Ve anayasanın içinden Türk kelimesi çıkartılması yeniden bir devlet yapılanması bir yapı oluşturuldu. TC'ler kaldırıldı. Andımız kaldırıldı. Böyle bir iklimde Milliyetçi Hareket Partisi, kurulacak bir koalisyonda devletimizi var eden bir şekillendiren Anayasanın, ilk dört maddesinde hassasiyet gösterdiğini ifade etti. Milletimize soruyorum AKP buna evet mi dedi. Bugün Türkiye 'de adatelet dediğimiz zaman en az güvenilir bir kurum haline dönüşmüşse , 4 bakanı hırsızlık sebebiyle istifa etmiş, AKP'nin listelerin yer almamış. Ve bir altın kaçakçısı hükümeti ele geçirmiştir.  17-25 Aralık gibi Milletimize hiç yakışmayan Türk Devletinin yönetimine yakışmayan  bir durumdur ''dedi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ