Emeklilikte Yaşa Takılanlar'la ilgili oylamada önce kabul oyu veren sonra çekimser kalan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, kendilerine tepki gösteren EYT mağdurlarını tehdit etti.

ÖNCE RET, SONRA KABUL SONRA ÇEKİMSER

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar'la (EYT) ilgili verdiği araştırma önergesinin TBMM'de görüşülmesine AKP’li milletvekillerinden 135 ret oyu gelirken; CHP, HDP, MHP, İYİ Parti’den 145 milletvekili kabul oyu vermişti. Ağıralioğlu tarafından Meclis araştırması açılmasına yönelik önerge AKP'nin ret oyu vermesi ve MHP'nin çekimser kalması sonucu TBMM'de reddedildi.

OYLAR ŞAŞTI

Önergenin Meclis'te görüşülmesine yönelik oylamada 'evet' oyu veren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, daha sonra sosyal medya hesabından "Meclis'te görüşülecek ne var?" şeklinde paylaşımda bulundu. Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

‘ARAŞTIRACAK NE VAR’

"EYT beklentisi olanlar ! Dün Meclisde araştırma önergesi RED edildi. Önerge kabul olsa,Araştırma komisyonu kurulacak,3 ay çalışacak, rapor hazırlayıp Meclise sunacak. Araştıracak ne var? EYT HAK GASBIDIR, İADE EDİLMELİDİR. Bunun için de kanun değişmeli kanun. Siz hakarete devam edin."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ