Ozan Arif adıyla tanınan ülkücülerin sembol isimlerin Arif Şirin tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Ozan Arif’in vefatı Ülkücüleri de ikiye böldü.Kimi rahmetle yad etmeyi tercih etti, kimi 'hakkını helal etmem' dedi, kimileri ise herhangi bir yorumda bulunmadı.

Ozan Arif’e rahmet dileyenler arasında İYİ Parti lideri Meral Akşener ve kurmayları Koray Aydın ve Ümit Özdağ da var. CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, MHP’li Atila Kaya ve Şefkat Çetin'in paylaşımları dikkat çekti.

MHP İL BAŞKANI: ‘HAKKIMI HELAL ETMİYORUM’

Ülkücü Hareketin tanınmış simalarından Ozan Arif ismiyle tanınan Arif Şerin, gırtlak kanseri tedavisi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sabah saat 04.50'de hayatını kaybetti. Vefat haberini ardından Ülkücüler sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu.

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür’ün ‘Hakkımı helal etmiyorum. Öteki dünyada hesaplaşırız” paylaşımı da sosyal medyada eleştiri konusu oldu. MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

“ÖTEKİ DÜNYADA HESAPLAŞIRIZ”

“Hadis-i Şerif’te “Ölülerinizi hayırla yad ediniz” diye buyuruyor Hz. Peygamber. Arifin biri .Neölmüş. Ne iyi anmak nede kötü anmak isterim. Allah’a havale ediyorum. Varsa da hakkım helal etmiyorum. Öteki dünyada hesaplaşırız.” Gür'ün bu paylaşımına çok sayıda ülkücünün tepki göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

DEVLET BAHÇELİ İLE DAVALIK OLMUŞLARDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin vekili Avukat Yücel Bulut, Ozan Arif olarak bilinen sanatçı Arif Şirin ile ilgili hukuki süreç başlattıklarını açıklamıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin vekili Avukat Yücel Bulut yaptığı açıklamada, “27.06.2017 tarihinde Arif Şirin (Ozan Arif) isimli şahsın kamuoyuna yansıyan hakaret dolu beyan ve ifadeleri nedeniyle gerekli hukuki süreç başlatılmış olup; adı geçen hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şüpheli hakkındaki hukuki süreç titizlikle takip edilecektir” demişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ