13922 görüntülenme 13 Şubat 2019
MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü’nün bir düğünde PKK paçavraları eşliğinde halay çekmesi dikkatleri çekti.Cumhur ittifakının MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, bir düğünde çekilen görüntülerde PKK paçavraları eşliğinde halay çektiği görünüyor.

Sözlü’nün halay çektiği esnada iki kişinin PKK terör örgütünün simgesi olan zafer işaretiyle elinde PKK paçavrası ile halay çekerek geldiği görünüyor. Sözlü’nün PKK paçavraları eşliğinde halay çekmesi sosyal medyada tepki çekti.

ÇAĞRILAR PEŞ PEŞE

Türkiye 24 Haziran seçimlerinin ardından 31 Mart’ta da yerel seçimlere girmeye hazırlanıyor. Partilerin seçim çalışmaları devam ederken AKP’li ve MHP’li isimlerden HDP’ye yapılan çağrılar dikkat çekti.

AKP’DEN HDP’YE ÇAĞRI

AKP MKYK üyesi Orhan Miroğlu’nun “Sadece Hakkari'deki HDP'li kardeşlerime değil İstanbul'da, İzmir'de, Mersin'de, Adana'da yaşayan HDP'li kardeşlerime de sesleniyorum ve diyorum ki sizin bu 2 milyon oyunuza AK Parti taliptir” açıklamaları kamuoyunun dikkatini çekmişti.

MHP’DEN HDP’YE ÇAĞRI

Benzeri bir açıklama ise MHP'nin Edremit Belediye Başkan adayı Tuncay Kılıç'tan geldi. Partisinin HDP'den de oy alacağını söyleyen Kılıç, "HDP’dekiler bizimle beraber olacak, bize oy verecekler göreceksiniz. Yani bize güvenen bizim adaletimize inan her kardeşimiz bizimle beraber olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ