Cumhur İttifakı’nın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım Canlı yayınına bağlandığı A Haber’de seçim gündemini değerlendirirken çok ilginç açıklamalarda bulundu.

Yıldırım yayında, “CHP’nin amacı belediye alıp hizmet etmek değil. ‘Demokrasiye geçeceğiz tek adam rejimini yıkacağız’ diye iddia eden bir genel başkanı var. Hedef bu. Dolayısıyla bu olur mu? Olur. Bunu yapmaya çalışırlar mı? Yapmaya çalışırlar. Buna müsaade etmememiz lazım ” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: ‘SÖZLERİM ÇARPITILDI’

Gelen tepkiler üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında “hükümeti devirmek maksadıyla devletin tüm kurumlarının topyekün iflas etmesine razı gelen mahfillerce ısrarla çarpıtıldığını” savundu. İstanbul seçimlerine gölge düştüğü ileri süren Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

‘İSTANBUL SEÇİMİ YENİLENMELİDİR’

“Sandıkta istediğini elde edemeyen CHP, aba altından sokağı göstererek ülke siyasetini dizayn etme gayretindedir, Demokrasinin tecelligahı sandıktır, Türk Demokrasisinin gelişmesi içinde İstanbul seçimleri yenilenmelidir. 

16 Nisan referandumundan sonra, ’19 büyükşehirde hayır bloku olarak seçimi aldık, önümüzdeki seçimlerde ‘Tek Adam' sistemini yıkacağız, demokrasi getireceğiz’ diyerek yerel seçimlerdeki propaganda tarzını bir yıl önceden açıklayan Kılıçdaroğlu'dur, CHP stadyumlarda kendince boy göstererek kitleleri sokaklara davet eden tahrikkar bir tutum takınmaktadır.”

‘CHP’NİN SİYASİ PSİKOLOJİSİ KURUMLARI İŞLEMEZ HALE GETİRMEKTİR’

CHP'nin tüm siyasi psikolojisi, seçim takvimi, seçim programı halkın iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanını bertaraf etmek, demokratik kurumları işlemez hale getirmektir. Açıklamalarımız tamamen bu minval üzeredir. Bu açıklamalardan başka bir anlam çıkarmaya, hele hele şahsımızı ‘demokrasi düşmanı’ diye yaftalamaya çalışmak teke altında buzağı aramaktır. Bu çabaları yine beyhude, gayretler yine nafiledir.”

‘MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

“Tüm Türk ve dünya kamuoyu bilmelidir ki, milliyetçilik sınıfsal ayrımların tamamını reddettiği için demokrasinin hem ikiz kardeşi hem teminatıdır. Bu zamana ülkemizde demokrasinin muhafazası, inkişafı için siyasal / sosyal en ağır bedelleri ödemek pahasına nasıl tavizsiz bir mücadele vermişsek, bundan sonra da bu mücadelemiz aralıksız sürecektir.” Dedi.

YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Cumhur İttifakı’nın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım Canlı yayınına bağlandığı A Haber’de “CHP’nin amacı belediye alıp hizmet etmek değil. ‘Demokrasiye geçeceğiz tek adam rejimini yıkacağız’ diye iddia eden bir genel başkanı var. Hedef bu. Dolayısıyla bu olur mu? Olur. Bunu yapmaya çalışırlar mı? Yapmaya çalışırlar. Buna müsaade etmememiz lazım ” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ