Politika
01 Ocak 2019 ( 2484 görüntülenme )

MHP'den AF AÇIKLAMASI...

Meclis'e sundukları af teklifinin takipçisi olduklarını söyleyen MHP'li Erkan Akçay, "Biz verdiğimiz bu teklifin arkasındayız" ifadelerini kullandı. Akçay, çeşitli suçlardan hüküm giyenlere af getiren ve Meclis'e sundukları yasa teklifinin takipçisi olduklarını belirtti.

Akçay, "Biz verdiğimiz bu teklifin arkasındayız. 'Şu gün, bu saat' demek mümkün olmaz. Meclis gündemi çerçevesinde, bütün siyasi aktörlerin gündemi çerçevesinde, ortak mutabakat çerçevesinde çıkabileceğini, çıkması gerektiğini düşünüyoruz. O konunun da takipçisiyiz" dedi.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, partisinin seçim beyannamesinde de yer alan ve çeşitli suçlardan hüküm giyen tutuklulara af getiren yasa teklifinin arkasında ve takipçisi olduklarını belirtti. Aralarında devlete karşı işlenen suçlar ile işkence, eziyet ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçların kapsam dışı bırakıldığı af teklifi hakkında konuşan Akçay; 

‘AF ÇIKMALI’

"Biz af konusunda teklifimizi verdik. Meclis'e sunduk. Önümüzdeki süreç içerisinde ille de motamot değil de, uzlaşılarak çıkmasından yanayız. Bu çerçevede biz verdiğimiz bu teklifin arkasındayız. 'Şu gün, bu saat' demek mümkün olmaz. Meclis gündemi çerçevesinde, bütün siyasi aktörlerin gündemi çerçevesinde, ortak mutabakat çerçevesinde çıkabileceğini, çıkması gerektiğini düşünüyoruz. O konunun da takipçisiyiz. Milletimizi ilgilendiren her mesele, bizim yerel seçim beyannamemizde olacaktır" diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ