Politika
09 Eylül 2021 ( 6169 görüntülenme )

MHP 'de 'İstifa'

AKP’li Kırıkkale Belediyesi'nin ihalesine 'hukuka aykırı' ve 'adrese teslim' diyerek itiraz eden MHP’li Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Murat Tanır partisinden istifa etti.

İHALEYE İTİRAZ ETTİ İSTİFASI İSTENDİ

AKP'li Kırıkkale Belediyesi, bedeli EDS gelirlerinden ödenmek üzere, bazı caddelerin asfalt çalışmasından, kaldırım yapımına, yaya geçidi çiziminden, otobüs ve iş makinası alımına kadar çok sayıda kalemin olduğu bir ihale yaptı. MHP'li Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Murat Tanır ise ihalenin 21/b şartlarını taşımadığı ve adrese teslim olduğu gerekçesiyle Kırıkkale Belediyesi İhale Komisyonu’na ihalenin iptali için itirazda bulundu.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NA ZARAR VERDİĞİM GEREKÇESİYLE İSTİFAM İSTENDİ’
İhaleye itirazının ardından MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu ile görüşen Murat Tanır, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Sözcü'ye konuşan Murat Tanır şunları söyledi:

‘CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VERİYORMUŞUM’
“İhaleye itiraz etmenin ardından İl Başkanımız Erdal Baloğlu ile parti binamızda bir görüşme gerçekleştirdik. İl başkanımız Cumhur İttifakı’na zarar verdiğim gerekçesiyle benim hem belediye meclis üyeliğinden hem de partiden istifamı istedi. Ben de gördüğüm lüzum üzerine partimden istifa ettim. Belediye meclis üyeliği görevim ise bağımsız şekilde devam edecek”

“YOLSUZLUK VE HAKSIZLIKLARA ‘DUR’ DEMEK SUÇ OLDU”
“Ben inandığım davada 40 yıldır mücadele veriyorum” diyen Murat Tanır, “MHP benim evim gibiydi. Bana MHP’nin öğrettiği konularda mücadele verdim. Ama geldiğimiz konularda yolsuzluk ve haksızlığa dur demek, problem oluyor. Bu aşamada doğruya doğru demek suç oldu. AKP’liler de verdiğimiz önergelere cevap vermiyorlar. Bizi meclis toplantısında yok sayıyorlar. Ben mücadelemi Kırıkkale için verdim. Ben bildiğim yolda devam edeceğim. Bugüne kadar taviz vermedim, taviz vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

MHP’Lİ BAŞKAN DA SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU
Öte yandan, Murat Tanır’ın partiden istifasına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu ise, “MHP Kırıkkale Belediye Meclis üyemiz Sayın Murat Tanır partimizden istifa etmiştir. Partimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ