3232 görüntülenme 14 Haziran 2019
EKREM İMAMOĞLU: DEDEMİN MEZARINDA GİZLİ ÇEKİM YAPMIŞLAR

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'da dedesinin mezarında gece vakti gizlice çekim yapıldığını söyleyerek, "Yahu benim Gazi dedemle röportaj yapmaya mı geldiniz Allah'ın adamları. Allah size akıl versin. Hangi kanal anladınız değil mi? 'Aaaa' anladınız mı? Sözlüğe baktım, bu işin adı 'nebbaşlık': Mezar hırsızlığı" dedi.

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bosna Sancaklı vatandaşlarla buluştuktan sonra Bayrampaşa Meydanı’nda halkla buluştu. Yol boyu İmamoğlu’na sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, ”Ekrem Başkan” tezahüratıyla seçilmiş İBB Başkanı’na desteklerini iletti. İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘YAKIŞMIYOR’


“Bizim devlet geleneğimizde, gerçekten bu ülke adına Cumhurbaşkanı’nın yeri ayrıdır, sayın valilerin, kaymakamların yeri ayrıdır, devleti dışarda temsil edenlerin yeri ayrıdır. Ha şunu anlayabilirim. Bazı valiler tuzak kurar, bazıları da siyasete göz kırpıyor olabilir. Ama bunu yapmayın. Yakışmıyor. Biz bu hizmetleri, siyasi rant elde etmek için yapmadık. Biz bu hizmetleri, vatandaşımızın ihtiyacını hissettiğimiz için yaptık. “ dedi. ”Saygıdeğer Vali Bey’e buradan sesleniyorum” diyen İmamoğlu, doğduğu köyde yaşanan trajikomik bir olaya yer verdi:

‘NEBBAŞLIK: MEZAR HIRSIZLIĞI’


”Lütfen, gelip görevimize başlayana kadar milletin iradesine sahip çıkın. Taraflı olmayın. Kalkıp, orada yapılan iş ve işlemler üzerinden rakibime dönük sözüm ona prim yaptırıp algı yaratmayın. Zaten boş ama yapmayın. O öyle yapıyor. Onun üstü, benim namahremime girmeye çalışıyor. Ailemle yaptığım bir dinlenceyle ilgili yorum yapıyor. Daha acısını söyleyeyim mi. Burada paylaşıyorum.”

‘DEDEMİ ARAŞTIRIYORLAR’

“ Benim köyüm, bir derenin içinde masum bir köy. Bizim köyümüzde yıllar yılı kimse evinin kapısını kilitlemez. Zaten 40-50 haneli bir köy. Herkes birbirini tanır. Benim köyümde herkes gurbette. Köyde insan çok az. Komediyi anlatayım mı size? Akşam namazından sonra, hava karanlık. Bizim bir caminin yanında mezarlığımız vardır. Bir de rahmetli dedem 1977’de vefat ettiğinde onu defnettiğimiz aile mezarlığımız vardır.”

‘AİLE MEZARIMIZDA ÇEKİM YAPIYORLAR’

“Bir bakar ki bir komşumuzla bir akrabamız, aile mezarlığımızda bir ışık. Bir gider bakarlar ki, bir TV ekibi çekim yapıyor. Yahu benim Gazi dedemle röportaj yapmaya mı geldiniz Allah’ın adamları. Allah size akıl versin. Hangi kanal anladınız değil mi? ‘Aaaa’ anladınız mı?! Aaaa ben şaşırdım. ‘Aaaa’ deyince herkes anladı. Sözlüğe baktım, bu işin adı ‘nebbaşlık’: Mezar hırsızlığı.”

‘İSTİKLAL SAVAŞI GAZİSİ DEDEMİ ARAŞTIRIYORLAR’

”Utanıyorum. Bu memlekette koca koca insanların bu yaptığı iş ve işlemlere bir köşe yazarı da aynı grupta… Benim İstiklal Savaşı gazisi dedem neymiş? Asker kaçağıymış. Böyle bir bilgiye ulaşılamamış. Aynı grubun gazetecisi. Bunlara yemin ediyorum dua edin. Bunlara Allah akıl versin. (Amin) Tüm Türkiye bağırsa yetmez. Bunlara akıl versen de yetmez.”

‘MEZAR HIRSIZLIĞI KUL HAKKI HIRSIZLIĞI’

“ Bunları yapan, sözüm ona mevcut hükümete en yakın grubu ve bunlarla iş birliği yapan sözüm ona gazeteciyi, onun haber yapma anlayışını kınıyorum. Mezar hırsızlığı yapan bu insanlara, kul hırsızlığı yapan bu insanlara en başta gereken cevabı AK Partili hemşehrilerim verecektir. Ben onların vicdanına güveniyorum. 23 Haziran’da AK Partili hemşehrilerimle sandıkta helalleşeceğim.”

‘BENİM KÖKENİMİ ARAŞTIRIYORLAR, HERKESİN KÖKENİ KENDİ ŞEREFİDİR’

“ Fıldır fıldır mezarlık gezen aklı durmuş şekilde haber yapan grupların acaba İBB ile işleri mi var? Sıkıntı mı verdik bunlara. İşi gücü bıraktılar Ekrem’in büyük dedesiyle uğraşıyorlar, etnik kökeniyle uğraşıyorlar. Herkesin etnik kökeni kendi şerefidir. Ben, çocukları, gençleri İstanbul’un mahallelerinde yetişen gençlerimizi düşünüyorum.”

‘BEN ATATÜRK’TEN ÖĞRENDİM’


“ Gençlerin ‘Ekrem Abisi’ olmaya geliyorum. Ben, insanımı çok seviyorum. Ben, insanımın gözüne bakmayı seviyorum. Gözünün içine bakarak konuşmayı ben, Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendim. Özellikle dedim ki, ‘Bu kentin kaynaklarını insanlarla paylaşacağım’ dedim. Bu şehir, plazalardan yönetilmeyecek. Bir kişinin dudaklarının çıkan laflarla yönetilmeyecek. Buna hiç kimse engel olamayacak.”

Kaynak: Sözcü /Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ