AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesindeki yazısında bir yandan liderliği üzerinden Erdoğan’a övgüler düzerken, diğer yandan Erdoğan’ın içe dönük eleştirel sözlerini alıntılayıp yaşananları anlattı. Metiner’in Erdoğan’dan alıntıları ve kendi yorumları şöyle:

‘REİS SENİ ANLAMIYORLAR, BU TEŞKİLATLARI DEĞİŞTİR’

“İnan Reis’im seni anlamayan, anlamamak için gayret gösteren hatta dediklerini duymazlıktan gelenler var. Üzücü ve vahim olan, bunlardan bir kısmının birçok yerde yönetici katmanlarında bulunuyor olmasıdır. O yüzden seçim sonrasında teşkilatlarımızın misyonumuza uygun bir şekilde yenilenmesi şart. Kimi yerlerde milletvekillerin “Küçük olsun benim olsun!” anlayışına uygun olarak tanzim edilen teşkilatların değiştirilmesi elzem.”

‘DİLİM VARMIYOR REİSİM, BİZİ HALKIMIZDAN KOPARIYOR BUNLAR’

“Bu seçim arifesinde ötesini söylemeye dilim varmıyor Reis’im! Keşke sadece bu olsa! Seçildikten sonra vatandaşlarla neredeyse bağını kesenler az değil. Fakir fukara evlerine gidip senin gibi diz çökenlerin, onlarla yürekten hemhal olanların sayısı yok denecek kadar az. 

Seçim çalışmalarını AK Parti’yi destekleyen STK’ları ziyaretle sınırlayan veya üç beş esnafın elini sıkarak geçiştiren ve/ya da hepsi AK Partili olanların ev ziyaretleriyle çerçeveleyen bir anlayış ne yazık ki bizi halkımızdan kopartıyor”.

‘İNAN REİSİM KEŞKE BÖYLE OLMASAYDI’

“İnan Reis’im sahada vatandaşlarımızın gönlünü kıran, bir başka deyişle vatandaşlarımızla gönül köprülerini atan belediye, vekil ve teşkilat sorunlarıyla cebelleşiyoruz. Gönlü kırılanları toplamakla geçiyor vaktimizin önemli bir bölümü. İnan Reis’im bu böyle olmamış olsaydı klasik seçim çalışmaları yapmamıza bile gerek kalmadan çok daha güçlü bir biçimde iktidarımızı sürdürürdük”.

‘MİLLETİN UYARISI FARKLI OLUR’

“Seçim sonrasında bu uyarılar doğrultusunda teşkilatlarımız, milletvekillerimiz ve belediyelerimiz kendilerine çeki düzen vermezlerse milletimizin uyarısı inanın farklı olur. Demedi demeyin!” diyerek AKP teşkilatları hakkındaki eleştirilerini AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a böyle iletti.

Kaynak: Yurt

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ