11721 görüntülenme17 Ocak 2020
Uğur Dündar'ın Demokrasi Arenası programına katılan usta yazar ve gazeteci Yılmaz Özdil, Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘AKP İLK SEÇİMDE GİDECEK’

Özdil, Kanal İstanbul'la ilgili "Bakın bu Kanal İstanbul yapılır mı, yapılmaz mı? Müteahhitlik olarak yapılabilir, girersin patlatırsın dozerlerle filan. Ama bunu yapamazlar. Neden? AKP ilk seçimde gidecek" ifadesini kullandı. Kanal İstanbul ile ilgili TELE1 ekranlarında açıklamalarda bulunan Yılmaz Özdil, şu ifadeleri kullandı:

‘DÜNYADA HİÇBİR MİLLET TOPRAĞINI SATMAZ’

“Siz Katar Emiri’nden daha mı iyi bileceksiniz? Katar Emiri’nden daha iyi biliyorsanız tank fabrikanızı neden satıyorsunuz? Milletin tank fabrikasını satıyorlar, milletin gıkı çıkmıyor. Katar’a İstanbul’u verse yeridir. Ada yapacakmış. Gerek yok, bassın parayı alsın Büyükada’yı. Bu Kanal İstanbul değil, bu kaval İstanbul. Dünyada hiçbir millet toprağının satılmasına izin vermez.”

‘250 BİN LİRAYA VATANDAŞLIĞIMIZI SATIYORLAR’

“Burnumuzun dibinde Yunanistan, adalarımızı aldı. Bodrum’da ayağını denize sokuyorsun, Yunan sahil güvenliğine çarpıyor. Bir milleti millet yapan kavram, ırk, din, ideoloji vesaire değildir, şuurdur. Malı, mülkü satılan millet sesini çıkarmıyorsa Katar Emiri haklıdır. Ver parayı Türkiye’yi al. 250 bin dolara vatandaşlığımızı satıyorlar, yarın 50 bin dolara seni de satarlar. 2 bin 200 yıllık Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ‘bas parayı geç’ noktasına getirdiler. 2 bin 200 yıllık asker-millet kavramını paraya endekslediler.”

‘AKP İLK SEÇİMDE GİDECEK’
“Bakın bu Kanal İstanbul yapılır mı, yapılmaz mı? Müteahhitlik olarak yapılabilir, girersin patlatırsın dozerlerle filan. Ama bunu yapamazlar. Neden? AKP ilk seçimde gidecek”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ