MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Burhanettin Kocamaz, listenin YSK’ye geç teslim edilmesi nedeniyle aday olamadı. İYİ Parti'den yapılan açıklamada, "Bu bir ihmal değildir. Bu bir sorumsuzluk da değildir. Bu, İYİ Parti’ye yönelik ‘dahili’ bir operasyondur" ifadeleri yer aldı.

İYİ Parti'nin Mersin Büyükşehir adayının adını YSK'ye 17.25'te bildirmesi üzerine Burhanettin Kocamaz’ın vaktinde adaylık başvurusu yapılmadığı için aday olma şansını kaybettiği öğrenildi. Bunun üzerine İYİ Parti'nin Mersin yönetimini görevden aldığı belirtildi.

OPERASYON AÇIKLAMASI

İYİ Parti’den yapılan açıklamada yaşananların “dahili operasyon” olduğu savunuldu. Açıklamada, şu ifadelere verildi:

‘PARTİMİZE YÖNELİK BİR OPERASYON BU’

“Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız sayın Burhanettin Kocamaz’ın adaylık evrakı, İl Yönetimi tarafından, saat 17:00’den sonra Seçim Kurulu’na götürüldüğü gerekçesi ile kabul edilmemiştir. Bu bir ihmal değildir. Bu bir sorumsuzluk da değildir. Bu, İYİ Parti’ye yönelik “dahili” bir operasyondur.”

‘BU DUVARI AŞACAĞIZ’

“Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanacağı herkes tarafından kabul edilen, sayın Burhanettin Kocamaz’ın ve dolayısıyla partimizin yoluna örülen bu duvar, Türkiye’de siyasetin getirildiği noktayı tariflemek bakımından ibret vericidir. İl Başkanı görevinden alınmıştır.”

KOCAMAZ'DAN AÇIKLAMA

Burhanettin Kocamaz sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İşte Kocamaz'ın o paylaşımı:

‘ADAY OLAMAYACAK DEDİLER’

“Sevgili Mersinliler, Değerli Yol Arkadaşlarım; Seçimi açık ara alacağımız bir durumda iken Parti içinden vurulduk. Biz vurulduk. Biz ne ihanetler gördük! Ama asla yılmadık. Maalesef Sayın Hamit Tuna’nın göreceksiniz Kocamaz İYİ Partiden de aday olamayacak değerlendirmesi doğru çıktı.”

‘SON SÖZÜMÜZÜ HENÜZ SÖYLEMEDİK’

“Şunu herkes bilmelidir ki henüz son sözümüzü söylemiş değiliz. Kim ne derse desin. Biz hala pes etmedik. Herkes rahat olsun ve bizi izlemeye devam etsin. Mutlaka bir yol bulacak ve Mersin’i entrikalar ve ayak oyunlarıyla birilerine teslim etmeyeceğiz.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ