Politika
30 Aralık 2018 ( 6126 görüntülenme )

MEMLEKETTE NEDEN GREV OLMUYORMUŞ?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı, milletvekilleri ve belediye başkanlarına seslendi. Erdoğan'dan kendinden önceki CHP'li İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen'in açıklamalarına yanıt vererek söze başladı:

‘CHP DEMEK ÇÖP DEMEKTİR’

“ Hem profesör olacaksın hem doktor olacaksın hem de böyle açıklama yapacaksın. Çöpe yol açacaksa da grevi, toplu sözleşmesi olan ülkede yaşamayı tercih ederim demiş. Ümraniye'de vahşi çöp toplama merkezine nasıl izin verdin? Ama CHP çöp demektir, hava kirliliği demektir, susuzluk demektir, çile demektir. Biz geldik çöp ortadan kalktı, grev ortadan kalktı”.

GREV ŞİMDİ OLMUYORSA DEMEK Kİ İŞÇİ HAKKINI ALIYOR’

“Grev olmuyorsa demek ki işçinin hakkını veriyorsun, hukukunu gözetiyorsun, öyleyse de toplumun genelinde grevler minimize oluyor, grevsiz bir toplum meydana getirdik ama bak şimdi İzmir'de, İZBAN'da grev yar. Hadi buyrun niye çözmüyorsunuz? CHP mantığında grev var”.

‘MECLİS BAŞKANI’NI ADAY GÖSTERDİK’

“Biz İstanbul Belediye Başkanı olarak Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ı aday gösterdik. CHP bir ilçe belediye başkanını, vizyonları bu kadar. CHP, ilçe belediye başkanını aday seçmiş. Bizden randevu istemiş, 'Buyursun gelsin' dedim. Hemen özel kalemime talimatı verdim. Biz hoşgörü sahibiyiz. Gurur bize yakışmaz. Gurur Allah'a aittir, tevazu Allah'a aittir. Kim ki bundan uzaksa bizden uzaktır.”

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmem oldu. Sayın Merkel, 'İstanbul'a Binali Bey'i' koymuşsunuz dedi. Yani tebrikini bildirdi. İstanbul çok önemli bir şehir, sıradan bir şehir değil.”

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ