Muhalefet partileri ile AKP'nin arasında gergin görüşmelere neden olan imar düzenlemesinin kabul edildiği Bayındırlık Komisyonu’nda, “Torku” marka döner ve ayran dağıtıldı. CHP’li Mahmut Tanal’ın Torku ile ilgili ifadeleri tutanağa alınmadı.

SERT TARTIŞMA

Belediyelerin yetkilerinin TOKİ’ye devredileceği gerekçesiyle eleştirilen İmar Kanunu’nda değişiklik teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda kabul edilirken, komisyonun önceki günkü toplantısı sert tartışmalar sahne oldu.

TORKU KİMİN” SORUSU TUTANAĞA GEÇMEDİ
Sözü, komisyonda milletvekillerine, bakanlık ve oda temsilcilerine, uzmanlara ve danışmanlara dağıtılan “Torku” marka döner ve ayrana getiren Tanal, Meclis lokantası dururken dışarıdan yemek hizmeti alınmasını eleştirdi.

‘TORKU KİMİN’

Tartışma karşılıklı sürerken CHP’li Tanal’ın “Torku kimin” şeklindeki ifadesi ve devamındaki sözleri, komisyon tutanaklarında “Karşılıklı laf atmalar ve gürültüler” şeklinde yer aldı. Bu durumu sosyal medya hesabından eleştiren Tanal, “Sansür sırasının Meclis tutanaklarına geldiğini” söyledi. Tanal, “Artık tutanaklara da güvenilmez. Ayıklama yapılıyor” şeklinde tepkisini dile getirdi.

ERDOĞAN’DAN TORKU REKLAMI
Geçen aylarda İstanbul Kısıklı'da Tarım Kredi Kooperatifi tarafından açılan satış mağazasına uğrayan ve alışveriş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Torku” marka ürünleri tercih etmesi dikkat çekmişti. Bu görüntüler sosyal medyada tartışılmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ