7533 görüntülenme 20 Ekim 2021
Meclis'te yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Artık vakit hesap vakti, artık vakit sandık vakti." ifadelerini kullandı.

‘PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI İLE TÜRKİYE UÇMADI’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu.Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Akşener, Türk ekonomisindeki kriz üzerine konuştu. Akşener, "Dolar 10 liraya koşuyor, çiftçi, esnaf, emekli perişan, işte size partili Cumhurbaşkanlığı ile uçan Türkiye" ifadelerini kullandı.

‘128 MİLYAR DOLARI ÇATIR ÇATIR YEDİLER’
Akşener konuşmasının devamında, "Şu anda Merkez Bankası'nın net rezervi eksi 43 milyar dolar. Normalde 4 sene görev süresi olan Merkez Bankası başkanları Erdoğan sayesinde mevsimlik işçi oldular. Her sezona yeni bir başkanla giriyoruz. 128 milyar doları çatır çatır yediler. Merkez Bankası da tam takır kuru bakır kaldı." dedi.

‘İŞLERİ ALLENGİRLİ’
Akşener, Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde olduğu ve devlet içindeki kadrolaşma faaliyetlerinin açığa çıkması üzerine tartışma konusu olan TÜGVA ile ilgili de konuştu. Akşener, "TÜGVA gibi ne dolaplar çevirdiği daha yeni açığa çıkmaya başlayan vakıf görünümlü alengirli yapılar güçlenmeye başlıyor." dedi.

‘ŞİMDİ HESAP VAKTİ, SANDIK VAKTİ’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Akşener, "'Vakit Türkiye vaktidir' diye iş başına gelenlerin artık bu milletin yakasından düşme vakti de geldi çattı. Haydi Sayın Erdoğan vakit tamam. Artık vakit hesap vakti, artık vakit sandık vakti." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ