Genel
18 Haziran 2017 ( 1449 görüntülenme )

MECLİS BAŞKANI KAHRAMAN'DAN ÇOK TUHAF 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI...

KAHRAMAN: 'İmam Hatipler olmasaydı...'

Gençlik Kuruluşları Birliği'nin sahur programına katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, İmam hatiplerin Türkiye'yi büyük bir badireden kurtardığını belirterek "İmam hatipler olmasaydı 'FETÖ' nün neticeye ulaşırdı" dedi.


Gençlik Kuruluşları Birliği tarafından Taksim Meydanı'ndaki bir otelde düzenlenen sahur yemeğine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbak Demircan ve çok sayıda davetli katıldı.

Gençliğin önemine dikkat çeken Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Ülkenin birinci meselesinin eğitim olduğunu söyledi. 

"ÜLKENİN BİRİNCİ MESELESİ EĞİTİM VE GENÇLİKTİR"

Kahraman, "İftihar ettiğim bir durum var. Muhteşem bir gençliğimiz var. Allah'a şükür. Çok olabiliriz, sayı çok olabilir ama bu bir mana ifade etmez. Ruh lazım. Belediye başkanımızda ruhtan bahsetti. O ruhu yakalamak için bize bir görev düşüyor. Bize bir yük düşüyor. Birinci meselemiz gençliktir. Her ülkenin birinci meselesi maariftir, eğitimdir, gençliktir" diyerek gençliğin önemine dikkat çekti.

İMAM HATİPLER OLMASAYDI 'FETÖ' AMACINA ULAŞIRDI


İmam Hatiplerin Türkiye'yi büyük bir badireden kurtardığını belirten Kahraman, İmam hatipliler olmasaydı 'FETÖ'nün neticeye ulaşacağını söyledi. 

Kahraman;

"İLİM YAYMA CEMİYETİ BAŞLATTI"

 " Türkiye'deki imam hatip okullarını açan Teyfik İleri'dir Milli Eğitim Bakanıdır. Rahmetli Adnan Mederes'in talebesidir. Teyfik İleri, siyasetteki ayağıydı İmam Hatiplerin. İlk İmam Hatip 1951 yılında açıldı. Kim açtı? İlim Yayma Cemiyeti açtı. 68 kişiydiler. Bir araya gelerek cemiyeti kurdular. Bir hafta sonrada Langa'da ki ilk İmam Hatip'i açtılar. 

"19 KİŞİYLE BAŞLATTIK"

"19 kişiydik. Para yok. Böyle sahurlarmış, otellermiş, böyle şeyler yoktu. İman vardı. Celalettin Ökten geceleri tuvaletleri temizliyordu, okul müdürüydü ancak hademe tutacak para yoktu. Bir zaman sonra öğreniyorlar ki; Müdür tuvalet temizliyor. Diyorlar ki, Celal Bey çocuklara ayda iki sefer sıra gelir, bırak çocuklar yapsınlar. Benim bu yavrularım, yarın Türkiye'yi idare edecekler, bunlardan bu ülkeyi idare edecek çocuklar çıkacak, ben onlara bu yaşta tuvalet temizletmem diyerek işinize bakın diyor. Ve o 19 kişiden bu günlere geldik. "

"İMAM HATİPLER OLMASAYDI, FETÖ NETİCEYE GİDERDİ"

"Allah hepsinden razı olsun. Draman'da İmam Hatipte tep bir iftar yapılıyordu. Başka bir yerde iftar yoktu. Belediye iftar yapar mı? Uzun süre belediyelerin iftar vermelerine karşı duranlar şimdi daha büyük çadır yapma peşindeler. Gerçek her zaman kendini kabul ettirir. Tek yerdi, başka yer yoktu. Çoğaldı, çoğaldı ve Türkiye'yi büyük bir badireden kurtardı. İmam Hatipler olmasaydı, bu FETÖ denilen hain neticeye giderdi. O yüzden karşıydı İmam Hatiplere" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ