Milli Düşünce Merkezi tarafından Suriyeli sığınmacılara ilişkin yayınlanan bildiride “Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların kalıcı hale getirilmesi milletimiz için de vatanlarından kopartılan Suriyeliler için de yanlış” ifadeleri kullanıldı.

‘TATİLE GİDEBİLİYORLARSA ARTIK SIĞINMACI DEĞİL’

Millî Düşünce Merkezi Yönetim Kurulu, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılara ilişkin bir bildiri yayınladı. Sığınmacıların bayramlarda vatanlarına giderek uzun tatiller yaptıklarına dikkat çekilen bildiride “Aslında bu durum sığınma gerekçelerinin ortadan kalktığının en açık göstergesidir” açıklamasında bulunuldu. Millî Düşünce Merkezi Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

‘NÜFUS YAPISI DEĞİŞİYOR’

“Ülkemize sığınan Suriyelilere kapılarımızın açılması, Türk konukseverliğinin, Türk’ün merhamet anlayışının gereğidir ve doğru bir karardır. Ancak beş milyona yakın Suriyelinin ülkemizde kalıcı hâle getirilmesi, milletimiz için de vatanlarından kopartılan Suriyeliler için de yanlış, hatta vahimdir. Beş milyona yakın Suriyelinin Türkiye’de kalması, Ülkemizin nüfus yapısının değişmesi demektir.”

‘MİLLİ EGEMENLİĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA’


“Tıpkı sözde çözüm süreci teşebbüsündeki gibi Türkiye’deki bin yıllık millî egemenliğimizi sonlandırma, vatana ortak getirme yönünde bir adım daha atılması demektir.- Toplumun kültür dokusunun bozulması demektir.- Ekonomik dengelerinin değişmesi demektir;- Düşmanlıklara, kavgalara, büyük olaylara yol açmak demektir.- Beş milyon insanın toprağından ayrılması; akrabalarından, alışkanlıklarından ve yaşama tarzından kopması demektir.”

‘BU EASD DÜŞMANLIĞI NİYE’

“ Kendi ortamlarında yetişip büyüyemeyen, ruhen sağlıksız, suça meyyal yüz binlerce çocuk demektir. Bu insanların hayatı, Suriye halkının dostluğu ve memleketimizin huzuru, Esat düşmanlığı siyasetine kurban edilmemelidir. Kaldı ki; sığınmacıların bayramlarda vatanlarına giderek uzun tatiller yaptıkları, oradaki akrabaları ile beraber oldukları ve tekrar sığınmacı olarak Türkiye’ye döndükleri görülmektedir. Aslında bu durum sığınma gerekçelerinin ortadan kalktığının en açık göstergesidir”

‘KENDİ VATANLARINA GERİ DÖNSÜNLER’

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ