Politika
16 Mart 2020 ( 2813 görüntülenme )

Macron: 'Sınırlar Kapatılıyor, Sokağa Çıkmak Yasak'

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ulusa sesleniş konuşmasında "Corona virüsüne karşı savaştayız" ifadelerini kullandı. Macron, Fransa'nın kara sınırlarını kapattığını açıkladı ve 15 gün boyunca Fransızların sadece alışveriş için ve önemli görevdekilerin de işe gitmek için sokağa çıkabileceğini belirtti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
6633 vakanın bulunduğu Fransa’da Cumhurbaşkanı Macron, alınan tedbirleri canlı yayında açıkladı. Ülkede şimdiye kadar 148 kişinin öldüğü salgınla mücadele için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Macron’un açıklamaları şöyle:

DIŞARIDA GEZMEK YASAK
"İnsanların hareketlerini kısıtlayacak önlemler almaya karar verdim. İnsanların hareketleri yarından itibaren 15 gün süreyle ciddi şekilde sınırlandırılacak. Ülke genelinde dışarıda gezmek yasak, sadece alışverişlere ve işe gitmeye izin var. Tatile çıkmak yok. Önemli görevdeki personel dışındakiler evlerinde kalacak.”

TEDBİRLERE KARŞI ÇIKANLARA CEZA
"Bütün şirketler evden çalışmak için gereken adımları atmalı. Belediye seçimlerinin ikinci kısmı iptal edildi. İnsanların hareketini sınırlandıran tedbirlere karşı çıkanlar Fransa hükümeti tarafından cezalandırılacak. Corona virüsüne karşı savaşta taksi ve oteller mobilize edilecek. Askeri hastane virüsle mücadelede kullanılacak. Fransa sınırları AB ile koordineli bir şekilde yarın kapatılacak. Schengen bölgesi sınırları yarından itibaren kapatılacak."

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ