İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı, EminönüAlibeyköy Tramvay hattının açılış törenine katıldı.

‘BOL BOL LÖM LÖM ERKEKLER BAĞIRIYOR’
Akşener İmamoğlu’na bir çağrıda bulunarak ‘Ankaradakiler duymuyor Başkanım. İstanbul’da bol bol löm löm erkeklerin Ankara’dan bağırdığı ama kadına dair atılacak en küçük adımda kaşların enseye kadar kalktığı düzeni değiştirmenizi istiyorum.” Dedi. Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR’

“2021 yılının ilk gününü bu güzel hizmet gibi bir yıl boyunca İstanbullulara bu güzelliği yaşatmasını diliyorum, Türkiyemize bizlere hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu millet ittifakını kurmasaydık bugün bu hizmet kaça mal olmuş olacaktı, bitmiş olacak mıydı? Siz bu güzel hizmetleri yaparken ülkemize bu birlikteliğin nasıl fayda sağladığını göstermiş oluyorsunuz.”

‘HİZMET, ŞEFFAFLIK LİYAKAT’
“ İstanbul kazanılamaz denildi, kazanıldı.Hizmet edemez, ediyorsunuz. Para bulamaz, beyler tefeci faizi ile borçlanırken siz değeri üzerinden kredi buluyorsunuz, çünkü yolsuzluk yapmayacağınıza inanılıyor, çünkü hizmet için aldığınıza inanılıyor, çünkü şeffaflığınıza ve liyakat üsulüne uygun kadrolaştığınıza inanılıyor. Bunun anlamı güven. Hizmetin patronu da güvendir”

‘ANKARA BORÇLANIYOR SİZ ÜRETİYORSUNUZ’
“Ankara’daki beyefendiler tefeci faiziyle borçlanırken sizin İstanbul için bulduğunuz kaynakların usulüne uygun ve imkan ölçüsünde olduğunu görüyoruz. O kadar özel ve güzel işler oluyor ki, bunun neticesi nedir millet ittifakının oluşturulmasıdır.Millet ittifakının belediye başkanlarından memnunuz. Biz sizlerden razıyız Allah da sizden razı olsun, İstanbulluda sizden razı olsun, ekip arkadaşlarınızdan razı olsun. Demek ki, güven, açıklık, şeffaflık, hesap verebilirlik, liyakata dikkat etmek1,5 yılda bu tür faaliyetlerin hayata geçirilmesine sebep oluyor. “

‘KADINLAR İÇİN YAŞANABİLİR BİR KENT OLSUN’
“Karşımda Canan Hanım oturuyor diğer tarafta da Genel Başkan Yardımcımız Berna Sukas hanım oturuyor. İki kadının şahitliğinde sizden bir şey isteyeceğim, sayın Genel Başkanımızın da takibini istiyorum. Bir yılda 386 kadın öldürüldü, bir günde üç kadın katledildi.İstediğimiz kadar bağıralım çağıralım Ankaradakiler duymuyor. Başkanım sizden bir vizyon daha koymanızı istiyorum bu şehre. O da İstanbul’un Türkiye’de yaşayan tüm kadınlar için yaşanabilir, nefes aldıkları bir kent olmasını sağlamanızı istiyorum.”

‘KADINLARIN EL EMEĞİ DEĞER KAZANSIN’
“ İstanbul’da bir kadın akşam üstü karanlıkta işinden çıktığı takdirde evine giderken saldıra uğramayacağından emin olmasını istiyorum. Elektrik direklerinde sönen ampüller sebebi ile yüreği ağzında evine yürümek zorunda kalmasın istiyorum. Dün İstanbul gönüllülerinin organize ettiği kadın pazarını ziyaret ettim. Evde oturan kadınlarımızın el emeğinin satıldığı bir Pazar, ekonominin içerisine katılmasını sağlayacak yollar bulmanızı istiyorum. “

‘BU LÖM LÖM ERKEK DÜZENİNİ DEĞİŞTİRİN’
“Yani kısaca İstanbul’da bol bol löm löm erkeklerin Ankara’dan bağırdığı ama kadına dair atılacak en küçük adımda kaşların enseye kadar kalktığı düzeni değiştirmenizi istiyorum. Bir kadının İstanbul’a geldiğinde derin bir nefes almasını istiyorum. Bunu başaracağınıza inancım tamdır iki hanımefendiden bu konuda size destek olmalarını ve takip etmelerini rica ediyorum”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ