Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2459 görüntülenme )

Lavrov'dan Dikkat Çekici Açıklama!

Bu nasıl bir mesaj!
  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Suriye sınırında Rus Su-24 uçağını düşüren Türkiye'nin 'sınırı aştığını' söyledi.

Suriyeli mevkidaşı Velid Muallim ile gerçekleştireceği görüşme öncesinde kameralar karşısına geçen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ''Türkiye liderliğinin sınırı aştığına ve Türkiye'yi hem ulusal çıkarları hem de bölgedeki durum açısından zor bir duruma soktuğuna inanıyoruz'' dedi.
Muallim de, ''Türkiye 5 yıldır teröristleri destekliyor ve bizi sırtımızdan bıçaklıyor'' ifadelerini kullandı. ''Moskova ve Şam arasında benzeri görülmemiş bir stratejik ortaklık var'' diyen Muallim, ''Rus hava kuvvetleri Suriye'de ABD öncülüğündeki koalisyonuna göre 100 kat daha başarılı oldu. Rusya sayesinde Suriye ordusu önemli başarılar elde etti. Rusya ile olan işbirliğimiz sayesinde teröristler ülkemizden geri çekilmeye başladı'' dedi.
Bununla birlikte Lavrov Muallim'den, Türkiye'nin vurduğu Su-24 uçağından paraşütle atlayan yardımcı pilotu kurtarmak için 12 saatlik operasyona katılanlara teşekkürlerini iletmesini istedi(Dış Basın)
Haber işte böyle…
Uçak krizinin başladığı günden beri Rus makamları ısrarla saldırgan bir dil kullanıyor, “Bunun bir karşılığı olacak, hesabını soracağız, sırtımızdan vurulduk” gibisinden…
Bugün de Rus Dışişleri Bakanı Lavrov “Türkiye liderliği sınır aştı” diyor…
Rusya, böylesi ifadeleri de ısrarla IŞİD’le birlikte ve özellikle de IŞİD’nin finans kaynakları ve petrol kaçakçılığıyla yan yana getiriyor.
Tüm bunlar ekonomik misillemenin ötesi ötesinde Rusya’nın Türkiye’ye karşı bir hinlik düşündüğünü işaret ediyor…
Bu da bize Rusya’nın Suriye ve IŞİD üzerinden bir tertibe girişebileceğini düşündürüyor…
Şu sıralar Rusya’ya karşı çok dikkatli olmalı…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ