AKP'li Burhan Kuzu, FETÖ elebaşısı ile Pensilvanya'da çekildiği fotoğraflar nedeniyle gelen eleştirilere yanıt verdi. Kuzu yaptığı açıklamada, "15 Temmuz gerçekleşseydi, Sayın Cumhurbaşkanımız ile beraber öldürülecek ilk 5 ismin içinde benim de adım vardı" dedi.

‘İLK BEŞ İSİM İÇİNE BENDE VARDIM’

AKP'li Burhan Kuzu, 15 Temmuz'un gerçekleşmesi durumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte öldürüleceklerden birinin de kendisi olduğunu söyleyerek,"15 Temmuz gerçekleşseydi, Sayın Cumhurbaşkanımız ile beraber öldürülecek ilk 5 ismin içinde benim de adım vardı" diye konuştu.

‘GÜLEN’İ SAMİMİ BULMADIM’

FETÖ'yü 15 Temmuz'dan önce de samimi bulmadığını belirten Kuzu, "Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil, öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim" ifadelerini kullandı.

Kuzu Döküldü: 'Ben de Müdavimdim'
Kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı‘nın eski başkanı olan ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yurtdışına kaçan Harun Tokak, Burhan Kuzu‘nun bir tweet’ini alıntılayarak, şu satırları yazdı:

‘BU KUZU GİBİLERİNDEN TİKSİNİYORUM’
“Burhan Kuzu sen zeki bir adamsın. “Erdoğana söyle beni cumhurbaşkanı yapsın” diye bana yalvardığını ne çabuk unuttun. O günlerdeki sırnaşıklığını hiç dikkate almadığım bu Kuzu gibilerin “siyasi ayak” topunu başka mahallelere atma gayretlerini gördükçe iyice tiksiniyorum. Yahu Abant toplantılarının müdavimi sen değil miydin?”

Burhan Kuzu, firari FETÖ zanlısıyla dostluğunu kabul ederek, Harun Tokak’a şu yanıt verdi:

‘BEN BUNLARA HİZMET HAREKETİ OLARAK KATILDIM’
“Abant Platformunun elbetteki müdavimiydim. Tüm toplantılarına katıldım. Harun Tokak’la da derin dostluğumuz vardı. Bunlara bir Hizmet Hareketi olarak katıldım. Ama 15 Temmuz’da gerçek yüzleri ortaya çıktı. Darbecilerin yanında nasıl durabilirim?”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ