AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtuluş, son günlerde en çok tartışılan erken seçim iddialarına yanıt vererek, “Beyhude bir çabadır, beyhude bir gayrettir. Türkiye'nin bugünkü siyasi konjonktürü içinde asla ve kat'a erken seçimi ilgilendiren bir siyasal ortam söz konusu değildir. Türkiye, seçimleri 2023 yılında vakti geldiğinde yapacaktır” dedi.

KURTULMUŞ ‘ASLA VE KAT’A ERKEN SEÇİM YOK’

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Anadolu Ajansı muhabirinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.Erken seçim tartışmalarına ilişkin soru üzerine Kurtulmuş, seçimle ilgili şunları söyledi;

'BÖYLE BİR ORTAM YOK'
 "Erken seçim tartışmaları, Türkiye'de gündem saptırma çabalarından başka bir şey değildir. Beyhude bir çabadır, beyhude bir gayrettir. Türkiye'nin bugünkü siyasi konjonktürü içinde asla ve kat'a erken seçimi ilgilendiren bir siyasal ortam söz konusu değildir. Türkiye, seçimleri 2023 yılında vakti geldiğinde yapacaktır. Şu anda Türkiye'nin bir numaralı maddesi, bu pandemi süreciyle mücadele etmektir. Kimse 'erken seçim' diyerek, kendi siyasal hevesleri uğruna Türkiye'nin odak noktasını değiştirmeye kalkmasın” şeklinde yanıt verdi.

NELER YAŞANIYOR
Telekonferans yöntemiyle AKP il teşkilatlarıyla bayramlaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ni bu sistemin ülkemize kazandırdıklarını hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız" ifadesini kullandı.

AVRASYA HAKLI ÇIKTI ‘SEÇİM YOK AKP DAĞILIYOR
Önceki gün İstanbul AKP il teşkilatına verdiği ‘yarından tezi yok vatanadaşa gidin’ mesajıyla erken seçim tartışmasını gündeme taşıyan Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada ‘2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız’ diyerek erken seçim olmayacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, “Erdoğan bir erken seçime gitmiyor aksine Temmuz ayından itibaren AKP’de başlaması beklenen büyük dağılmayı önlemeye çalışıyor. AKP Grubunun bölünmesiyle gündeme gelecek ve onun ve partisi için yıkım anlamına gelen bir erken yerel seçimi engellemeye çalışıyor” demişti.

Kaynak:Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ