Politika
22 Şubat 2020 ( 2059 görüntülenme )

Kumpasla Hapse Atıldı: 'DEVLET NİŞANI'

Prof. Dr. Haberal’a ‘İspanya Sivil Liyakat Nişanı’ verildi.

‘ATATÜRK’E ŞÜKRAN BORÇLUYUM’
BAŞKENT Üniversitesi kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'a İspanya Kralı 6. Filipe adına tıp ve eğitim alanlarındaki başarılarından dolayı “Sivil Liyakat Nişanı” verildi. Nişanı İspanya'nın AB'den sorumlu Başbakan yardımcısı Juan Gonzales takdim etti. Haberal, “Atatürk'e şükran borçluyum. Aldığım ödül Türk Milleti'nin eseridir” dedi.

KOD ERGENEKON KUMPASINDA TUTUKLANMIŞTI

Toplam 1453 sayfa tutan iddianamede Haberal’a ayrılan 64 sayfa ve toplam 6 klasör tutan delil dosyaları incelendiğinde, Prof. Haberal karşımıza AK Parti’nin iktidarda olmasından dolayı büyük bir endişe yaşayan, bunu Türkiye için tehlikeli bir durum olarak gören, Türkiye’nin bu hükümetten “nasıl kurtulabileceği” sorusuna yanıt arayan bir şahsiyet olarak çıkıyor. Keza AB sürecini çok sakıncalı görüyor, ülkenin bölünebileceği konusunda da kaygılar taşıyor.

AK PARTİ’NİN KUVVETLİ MUHALİFİ


Prof. Haberal, bu görüş ve kaygılarını kendi dünya görüşüne yakın gördüğü herkesle paylaşıyor. Aynı zamanda başında bulunduğu vakfa ait Gölbaşı’ndaki Patalya Oteli’nde eski siyasileri, emekli bürokratları, askerleri, yargı mensuplarını bir araya getiren toplantılar düzenliyor. Kendi ifadesiyle “yeni bir oluşum” yaratmaya çalışıyor. Patalya toplantıları, gizli olmayan, basına da açıklanan etkinlikler. Keza 2007’deki Cumhuriyet mitinglerine de destek veriyor.

Bütün bu faaliyetleriyle kuvvetli bir AK Parti muhalifi olarak değerlendirilebilir Prof. Haberal. Ancak iddianamede bütün bu faaliyetleri Haberal’ın Ergenekon terör örgütünü amaçları doğrultusunda yürüttüğü ileri sürülmüştü.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ