6285 görüntülenme 23 Kasım 2021
Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, Youtube kanalında suç örgütü lideri Sedat Peker'in ‘sağ kolu’ olarak bilinen Emre Olur'u konuk etti.

İYİ PARTİ’YE KUMPAS
Olur, İYİ Parti Sosyal Medya Direktörü olarak görev yapan Kerim Çoraklık’a kurulan kumpasın detaylarını ve sosyal medya ile Beyaz TV üzerinden kurulan birçok kumpasın ayrıntılarını paylaştı. Şu an yurtdışında olduğunu belirten ve hakkındaki suç duyuruları için tekrar takipsizlik kararı verilmeyip savcılık tarafından çağırırsa Türkiye'ye dönerek her şeyi anlatabileceğini ifade eden Olur, şu ifadeleri kullandı;

‘GELSİNLER HEP BERABER YARGILANALIM’
"Ben yargılanmak istiyorum ama benim tek bir şartım var. Bu kumpası ben tek başıma kurmadım. Bu tezgahı ben tek başıma hazırlamadım. Burada Başkomiser K. var, polis memurları var. Benim tek bir şartım var. Biz hep beraber yargılanacağız."

‘KUMPAS PLANLI, ORGANİZE’
Gökçeklerin sahibi olduğu Beyaz TV'de program yaptığı döneme ilişkin sorulara da yanıt veren Olur, o dönemde yazılım, reklam ve sosyal medya alanında faaliyet yürüten bir şirket sahibi olduğunu ve Siber Suçlarla Mücadele Şubesi içinden bazı isimlerle de tanıştığını anlattı. Olur, Yine aynı dönemlerde Osman Gökçek'e yakın birkaç isimden de Beyaz TV'de program yapması için teklif geldiğini belirtti.

‘SİBER SUÇLARLA MÜCADELE BİRİMİ İŞİN İÇİNDE’
Emre Olur, Kerim Çoraklık ve Gökhan Özbek'e Beyaz TV aracılığı ile kurulan kumpasın Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'nde planlandığını aktardı. Olur, şubeye gerçekleştirdiği bir ziyaret esnasında kendisine bu kişilerle ilgili bir dosya verildiğini ve FETÖ'cü olduklarına dair ikna edildiğini ifade etti.

‘KUMPASTAN OSMAN GÖKÇEK'İN HABERİ VARDI’
Kumpasın İYİ Parti'ye yönelik olduğunu dile getiren Olur, bu kumpastan Osman Gökçek ve kanal yöneticilerinin haberdar olduğunu aktardı. Yayından önce ne konuşulacağını tüm kanal yöneticilerinin de bildiğini ve onay verdiğini ifade eden Olur, "Ben bu iğrenç kumpasın tetikçisi oldum" dedi.

‘MUHARREM İNCE'YE DE KUMPAS KURULDU’
Emre Olur, “Çoraklık ve Özbek dışında kimlere kumpas kuruldu” sorusuna ise "Benim bulunduğum dönemde İYİ Parti üzerine yoğunlaşılmıştı. Ancak Muharrem İnce'ye de kumpas kurulduğunu biliyorum. Atmadığı bazı twitler atıldı olarak gösterildi." diye yanıt verdi.

‘TROLLERDEN BİRİ AHMET KÜRŞAT’
Ağırel'in, "Ankara'da sosyal medyayı esaret altına alan kişileri hedef gösteren ve onlar hakkında kumpaslar kuran kimdir?" sorusuna Olur şöyle cevap verdi; "Ben saymakla bitiremem o isimleri ama bir tanesini söyleyeyim size. Beni de çok yakından tanıyan, Ahmet Kürşat isimli birisi var sosyal medyada. Ahmet Kürşat'ı herkes trol adı olarak bilir. Ancak gerçek adı da Ahmet Kürşat. Ahmet Kürşat kim peki? Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nda sivil memur”.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ