Seçim kuruluna başvurunun gecikmesiyle İYİ Parti'den aday olamayan Burhanettin Kocamaz, YSK'da DP adayı olarak listeye alındı.

Burhanettin Kocamaz'ın DP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı kesinleşti. İl seçim kurulunda bugün askıya çıkan listede Burhanettin Kocamaz'ın ismi, "Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı" olarak yer aldı.

MHP’DEN HAMİT TUNA

Askıya çıkan listede Saadet Partisi'nden Erdal Alkan, Bağımsız Türkiye Partisi'nden Işıl Özdemir, Türkiye Komünist Partisi'nden Nişan Mesut Oyardı, Vatan Partisi'nden Lerzan Özgenç, Cumhuriyet Halk Partisi'nden Vahap Seçer, Milliyetçi Hareket Partisi'nden Hamit Tuna ve Demokratik Sol Parti'den Emrah Küçükkapdan aday olarak gösterildi.

AKP Mersin'den aday çıkarmadı, Cumhur İttifakı çerçevesinde MHP adayı Hamit Tuna'yı destekleme kararı aldı. İki gün askıda kalacak liste, 3 Mart tarihinde son şekliyle bir kez daha ilan edilecek.

KOCAMAZ: GELİYORUZ

İYİ Parti'nin Mersin adayı Burhanettin Kocamaz, adaylık sorununun çözülmesinin ardından sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı'nın Seçim Kurulu'na adaylık dilekçesini zamanında iletmemesi nedeniyle İYİ Parti'den aday gösterilemeyen Burhanettin Kocamaz, adaylık sorununun çözülmesinin ardından Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Demokrat Parti formülüyle yerel seçimlere katılacak olan Kocamaz, paylaşımında "Zincirleri kıra kıra geliyoruz!" mesajı verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ