3453 görüntülenme 19 Kasım 2021
Mafyadan 10 bin dolar aldığı iddiasıyla gündeme gelen AKP'li Metin Külünk, "Finansal darbecilerle hesaplaşıyoruz. Ülkemize diz çöktürmek istiyorlar" iddiasında bulundu.

DIŞ MİHRAKLAR
Merkez Bankası'nın düzkü faiz indirimi kararının ardından Türk Lirası yeniden değer kaybederken, AKP'li Metin Külünk sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak, 'faiz gücüyle kendilerine diz çöktürmek isteyenlerin' olduğunu iddia etti. "Dün 15 Temmuz kalkışmasında silahlı girişimi başaramayanlar şimdi dolar ve faiz gücüyle ülkemize diz çöktürmek istiyorlar. Köle olmayacağız, diz çömeyeceğiz" diyen Külünk, özetle şunları söyledi:

‘BİZ ÜRETİM YAPIYORUZ, ONLAR FAİZE GİDİN DİYOR’
"Faiz gücüyle ülkemize diz çöktürmek istiyorlar. Bu ülkenin üretimden uzaklaştırılarak faize teslim edilmesinin tarihidir finansal darbeler tarihi. Bugün Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan liderliğinde karalı bir irade 'biz üreteceğiz' diyor, 'biz üretimden yanayız, biz istihdamdan yanayız' diyor. 'Bu ülkenin ödediği vergileri faize değil üretime aktaracağız' iradesinin yani finansal bağımsızlığımızı güçlendirmenin adı olan bir mücadelenin içindeyiz. Bunun farkında olmak zorundayız. Dün 15 Temmuz kakışmasında silahlı girişimi başaramayanlar şimdi dolar ve faiz gücüyle ülkemize diz çöktürmek istiyorlar. Köle olmayacağız, diz çökmeyeceğiz."

'MAFYADAN AYDA 10 BİN DOLAR ALIYOR' İDDİASINDA ADI GEÇMİŞTİ
Organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla aranan ve yurt dışında bulunan Sedat Peker, yayınladığı videolardan birinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Bir siyasetçiye ayda 10 bin dolar veriyor" iddiasına "Benim 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var" yanıtını vermişti. Sedat Peker'in işaret ettiği ismin eski AKP Milletvekili Metin Külünk olduğu iddia edilmişti.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ