Politika
23 Ocak 2020 ( 453 görüntülenme )

Kulis Hareketli: 'AKP''den Transfer'

AKP’den istifa eden Ali Babacan’ın parti kuracağı siyaset kulislerinde konuşuluyordu. Babacan Aralık 2019 sonunda kurulacağı ileri sürülen partinin Ocak 2020’inde kurulacağını açıklamıştı. İki bağımsız milletvekilinin yanı sıra AKP’li bazı vekillerin, Ali Babacan’ın kuracağı partiye geçmek için söz verdikleri ileri sürüldü.

AKP’Lİ VEKİLLERDEN DESTEK

Babacan cephesinin AKP'li kimi milletvekilleri ile de görüştüğü ve kuracağı partiye geçmeleri konusunda kendilerinden söz aldığı iddia edildi. Bağımsız Milletvekili Erhan Usta ve AKP’den istifa eden İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun yanı sıra TBMM’de grup kurmaya yakın sayıda AKP vekilin desteğini aldığı belirtildi.

BİR GRUP AKP’Lİ VEKİLİN GEÇECEĞİ KESİN

Haberde ayrıca yeni parti çalışmalarında yer alan bir ismin, sadece AKP’li milletvekilleri ile temas halinde olduklarını belirterek, “Partiyi kurduğumuzda Meclis’te grup kuracak bir sayıda olmasa bile, bir grup AKP milletvekilinin istifa ederek partimize geçeceği kesin. Böyle bir kan kaybını belediye başkanlarının geçişleri ile kapatamazlar” dediği aktarıldı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ