9739 görüntülenme 24 Kasım 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz lobilerinin önünde diz çökmek zorunda kaldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Her saat başı 2 milyon 400 bin dolar para ödeniyor tefecilere" dedi. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

‘KREDİ KARTI FAİZLERİNDE ARTIŞ’
“Biz sanıyoruz ki sadece Merkez Bankasının faizi arttı. Kimseye çaktırmadan bir karar daha aldılar. Kredi kartlarına uygulanan faizi de arttırdılar. 1 Kasım 2020'den geçerli olmak üzere aylık faiz oranını 1.25'ten 1.46'ya, aylık gecikme zammını da 1.55'ten 1.76'ya çıkardılar. Kredi kartını kim kullanır, Erdoğan mı, hayır. Parası olanlar mı? Onların her tarafı dolar fışkırıyor. Öğretmen, memur, esnaf, vatandaş kullanır. Onlara da faiz getirdiler”.

‘128 MİLYAR DOLARI KİME SATTIN’
– Ekonomiyi de denemesınama ile götürüyorlar. Geçen hafta faizin yükseltileceğini söylemiştim ve yükseltildi. Kim kazandı? Londra’daki tefeciler kazandı. Hani faiz, enflasyonun sebebiydi? Faiz lobilerinin önünde diz çökmek zorunda kaldı! Mademki diz çökün, faizleri arttıracaktın, bunu biliyorsun.. Peki, 128 milyar doları kime sattın? Pazarcı, taksici, emekli almadı… 128 milyar doları kime sattın?”

‘HER SAAT BAŞI 2.4 MİLYON DOLAR FAİZ ÖDÜYORLAR’
– Eğer faizler artacaksa Merkez Bankası Başkanı’nın niye görevden aldın? Faiz baronlarına karşı kurtuluş mücadelesi veriyoruz, diyordun. Şimdi ne oldu? Faiz sebep, enflasyon sonuç diyordun. Ne oldu ne değişti şimdi? Para yok diyorlar. Para var. 1 trilyon 891 milyar lirayı 10 ayda harcadılar. Vatandaşa karşılıksız olarak 8 milyar ödediler. Peki bu süre içerisinde tefecilere ne kadar ödediler? 118 milyar dolar ödediler. Her saat başı 2 milyon 400 bin dolar para ödeniyor tefecilere.”

‘SUSMAYACAĞIZ’

– Eğer biz CHP’liler olarak, haksızlığın ve adaletin karşısında susarsak, millete karşı görevimizi yapmamış oluruz. Biz CHP’liyiz. Bizim Türkiye’ye, dünyaya, insanlığa bakışımız ayrıdır. Biz insanlar arasında ayrım yapmayız. Bizim sevdamız Türkiye’dir.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ