Genel
22 Haziran 2018 ( 2418 görüntülenme )

Albayrak'a iyi tepki!.. 'ŞIMARIK'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, NTV'de 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi.

Ekonomideki sıkıntılara dikkat çeken Aydın, doların yükselmesiyle artan borcun vatandaşın cebinden çıkacağına vurgu yaptı. AKP sözcülerine ve Enerji Bakanı Berat Albayrak'a tepki gösteren Aydın, şöyle konuştu:

"DOLARIN ARTMASI DEMEK, DURDUĞUMUZ YERDE BORCUMUZUN ARTMASI DEMEK!"


"Patates 5 lira, soğan 6 lira. Dolar 5 liraya dayandı, euro 6 liraya. Ama AKP sözcülerine bakarsanız 'Canım ne olacak yükseliyorsa, ne işiniz var sizin dolarla euro ile' diyorlar. Ne demek ne işiniz var dolarla? Türkiye dolar cinsinden 454 milyar dolar borçlanmış. Durduğumuz yerde borcumuz katlanarak artıyor. Bu borcu kim ödeyecek? Vatandaş ödeyecek."

"DOLARIN ARTMASI BİZİ YOKSULLUĞA MAHKUM EDİYOR"

"Vatandaşa böyle bir söylemde bulunmak, onu bir şey bilmez, ahmak pozisyonunda görerek bir davranış biçimi ortaya koyar ki, ülkeyi yönetenlerin kendisine oy veren insanlara ahmak muamelesi yapmaya hakları yoktur. Doların artışı da, euronun artışı da bizi ilgilendiriyor. Çünkü TL cinsinden borcumuz artıyor. Benim vergimden ödenecek paranın miktarı büyüyor."


"YOKSULLUK ARTIYOR"

" Ben bununla yoksulluğa mahkum ediliyorum. Hayat alanlarım daralıyor ve soğanı, patatesi bile alamayan bir insan konumuna düşüyorum. Onun için sokakta isyan var. Bu tepeden bakmaya, saray havasına kendilerini kaptırarak aşağıdaki insanları tebaa gören bir anlayışın toplumu adeta küçümseyerek onu ahmak yerine koyarak, söylemleriyle de bunu doğrulayan gelişmelerin yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz."

"BUNUN ADI ŞIMARIKLIK"

"Sayın Cumhurbaşkanımızın damadı 'Mars'a iki gidiş, iki geliş yol döşese ve bunu Tayyip Erdoğan söylese insanlarımız buna inanır' diyor. Yani oy verecek insanlara aptal olduklarını, Tayyip Erdoğan bunu söylerse onların da aptal aptal inanacağını söylüyor. Bu şımarıklık. Bu ayakların yerden kesilmesi, topluma köle muamelesi yapılması. "

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ