Ana Sayfa
05 Ocak 2022 ( 5909 görüntülenme )

Köprüleri Atıldı 'Erdoğan İstifa'

CHP Sözcüsü Öztrak, " Erdoğan gereğini yapsın. Ya istifa etsin. İstifa etmiyorsa sandığı milletin önüne getirsin. Bu ülkenin 84 milyon hissedarı zaten gereğini yapar. Erdoğan'ın iş akdini tazminatsız fesheder. Artık o sandık gelecek. Millet de sözünü söyleyecek. Milletin sözünün üstüne söz olmaz. Bunu herkes gibi Erdoğan da öğrenecek.”" diye konuştu.

‘DALGA DALGA ZAMLAR GELMEYE DEVAM EDECEK’
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında MYK gündemini paylaştı. Yeni yıl için yapılan zamları eleştiren Öztrak, “Erdoğan kasaba, manava, bakkala fiyatları indirin diye baskı yapıp duruyor. Aba altından soba gösteriyor ama sonunda fiyatlara en büyük bindirimi kendisi yapıyor. Erdoğan'ın yaptığı bu zamlar, dalga dalga ilerleyen günlerde etkisini gösterecektir” dedi.

‘ERDOĞAN ŞİMDİ TİMSAH GÖZYAŞLARI DÖKÜYOR’
Erdoğan'ın yüzde 36'lık enflasyon için “Bizi üzdü” demesini yorumlayan Öztrak, ““Timsah gözyaşları döktü. Milleti ezen enflasyonun sorumluluğunu yine başkalarına yıkmaya çalıştı. Bu yıkımın tek bir sorumlusu vardır o da Erdoğan'dır” ifadelerini kullandı. Öztrak, şöyle devam etti:

‘MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI’
“Erdoğan'ın sebep olduğu bu ev yapımı krizden yararlananlar belli Faiz ve döviz baronları. Erdoğan ‘köpük' deyip küçük tasarrufçunun alın terini çarpıyor. Faiz lobisi ve döviz baronlarına hüplettiriyor. Emekçiyi, emekliyi, çiftçiyi batırıyor. Onun gözünde fakir zaten çalmasını bilmediği için fakir. Ama Erdoğan'ın fakir gördüğü hakir, Erdoğan'a açıktan ah ediyor. Şunu bu topraklar çok iyi biliyor; mazlumun ahı, indirir şahı. Erdoğan da artık kendisi için yolun sonunun geldiğini görüyor. O nedenle de yandaşlarıyla, beslemeleriyle, yanaşmalarıyla yağmaya hız veriyor.”

‘DEVLET MALINI GANİMET GÖREN SAPKIN ZİHNİYET’

“Siyasi eşkıyalık zirve yapıyor. Ne yazık ki milletin alın terini, birikimini beytülmali talan edilecek ganimet olarak gören sapkın bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bu çürük zihniyetin beyin kıvrımlarında çıkan şu sözler esasen her şeyi özetliyor; “700 ton altınımız var, Merkez Bankası'nda şu kadar dolarımız var…” Bunu kime bırakacaksınız? Hırsızlara mı bırakacaksınız?… Beyefendi ne o altınlar ne o Merkez Bankası'ndaki dövizler, bu hükümet ve onun yanaşmalarının malı değil. Onlar 84 milyonun 99 yıllık alın teri, göz nuru, emeği…

‘MİLLET HAZİNESİNİ KORUYACAĞIZ, HEPSİNİN HESABI SORULACAK’
“Bu saatten sonra Merkez Bankası ve Hazine dehlizleri arasında şüphe uyandıran, kural ve teamüllerin arkasından dolanan her iş soruşturma konusudur. Sayın genel başkanımız bu konuda milat belirledi. 18 Ekim 2021. İşini düzgün yapan, hukukun arkasından dolanmayan dürüst memurlarımızın hepsi rahat olsun. Artık az kaldı. Vatandaşlarımız da müsterih olsun. 20 Aralık finansal kumpasında, milletin alın terine, yılların birikimine bir gecede çöküp servetlerine servet satanlar, milletin geleceğini köpük yapıp hüpletenler, sandıkta millete sonra da hukuk önünde adalete bunun hesabını mutlaka vereceklerdir.”

‘ERDOĞAN PANİKLEDİ, İÇ SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞINA BAŞLADI’
“Kimse meclis denetiminden şimdilik kaçtım diye sevinmesin. Bu saatten sonra şeriatın kestiği parmak acımaz. Herkes yaptığının hesabını adalete vermek zorundadır. Erdoğan da bunu biliyor. Panikledi. İç savaş çığırtkanlığına başladı. Biz Erdoğan'ın korku ve telaşını çok iyi anlıyoruz. Ne diyor Nazım? Hiçbir korkuya benzemez halkını satanın korkusu. Biz biliyoruz, Erdoğan çok korktuğu için çok konuşuyor. Erdoğan artık konuşmayı bıraksın.”

‘YA İSTİFA YA SANDIK’
“Bu ucube rejimi milletin başına musallat eden kendisidir. Şirket yapan yönetici istifa eder. Erdoğan gereğini yapsın. Ya istifa etsin. İstifa etmiyorsa sandığı milletin önüne getirsin. Bu ülkenin 84 milyon hissedarı zaten gereğini yapar. Erdoğan'ın iş akdini tazminatsız fesheder. Artık o sandık gelecek. Millet de sözünü söyleyecek. Milletin sözünün üstüne söz olmaz. Bunu herkes gibi Erdoğan da öğrenecek.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ