Ekonomi
11 Ekim 2020 ( 9520 görüntülenme )

Köprüler Atıldı 'Kaça Sattınız'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hükümeti,n ekonomi politikasını eleştirerek “Bunların güçlü, şahlanan, uçan ekonomisi sadece üç şey üretebiliyor: Yoksulluk, Yolsuzluk, Yasaklar. Son dönemde bir de buna 4. Y eklendi: Yalan! Yalan! Yalan!" dedi. Ekonomi üzerinden AKP iktidarını hedef alan Davutoğlu şunları söyledi;

‘MİLLET EKMEK PEŞİNDE’
*Bugün iflasa sürüklenmiş ekonomimizden ve ekonomik krizden daha önemli bir gündemimiz yoktur. Bugün 8 lirayı bulan dolardan daha önemli bir gündemimiz yoktur. Bugün çift haneli işsizlik, enflasyon ve faizlerden daha önemli bir gündemimiz yoktur. Onlar umursamasa da millet umursuyor, bizim içimiz kan ağlıyor. Onlar bakmasa da millet bakmak zorunda, bizim derdimiz büyüyor.”

‘YOLSUZLUK YOKSULLUK YASAKLAR’
*İşte görüyorsunuz, Allah'ın her günü bir akrabalarına, bir yakınlarına, bir ortaklarına ihale verdikleri sızıyor. Hala duramıyorlar, hala kendilerini tutamıyorlar. 3Y diyerek iktidara geldiler. 3Y'yi hatırlamıyorlar bile. Sorsanız sayamazlar.”

‘HER ŞEYLERİ YALAN’
*Millet saysa suç olur. Birisi çıkıp yoksulluk var dese, yolsuzluk var dese, yasaklar var dese başına neler geleceği bilinmez. Son icatları, yolsuzluğa sabret, yoksulluğa sabret, yasaklara sabret! Niçin? Çünkü bu iktidar sadece 3Y üretebiliyor. Bunların güçlü, şahlanan, uçan ekonomisi sadece üç şey üretebiliyor: Yoksulluk, Yolsuzluk, Yasaklar. Son dönemde bir de buna 4. Y eklendi: Yalan! Yalan! Yalan!

Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Doğu Türkistan'da yapılan zulme niye sessiz kalıyorsunuz?” diye soran Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

‘NEDEN KARŞI ÇIKMIYORSUNUZ’
*Şimdi Sayın Erdoğan'a ve Sayın Bahçeli'ye sormak bizim hakkımız, cevaplamak onların sorumluluğudur. Seksenli yıllarda Türk kimliğini ve Türkçeyi yasaklayan Bulgaristan'ın bile imza attığı bu metne imza atmaktan sizi alıkoyan saik nedir?

‘KAÇA SATTINIZ DOĞU TÜRKİSTAN’I’
*Hangi ekonomik çıkar için Çin'e sessiz kalıyorsunuz? Hani dünya beşten büyüktü? Çin'in o beşin içinde olduğunu unuttunuz galiba! Hani Erdoğan mazlumların sesi, Bahçeli dış Türklerin hamisiydi? Bu nasıl bir esarettir? Nasıl bir izzetsizliktir? Kaça sattınız Doğu Türkistan'ı? Uyguların canı kaç para sizin defterinizde? Çıkın yüzünüz varsa konuşun.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ