6844 görüntülenme 04 Aralık 2021
Merzifon’da partililer ve vatandaşalar tarafından “Cumhurbaşkanı Akşener” sloganlarıyla karşılanan Meral Akşener, esnafı ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e öğrenciler dert yandı. Esnafın dertlerini dinleyen Akşener, vatandaşlarla sohbet etti.

AKŞENER, ERDOĞAN’A SESLENDİ ‘YA ÇÖZ YA ÇEKİP GİT'
Akşener, Merzifon’daki gençlerin isyanını paylaşarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a seslendi. Akşener, “Sayın @RTErdogan, Merzifon’da geleceğe dair zerre umudu kalmayan gençlerimizin yüreklere dokunan sözlerini sen de duyacaksın.Bu çaresizliği artık umursayacaksın. Ya; ”Gençler sizleri çok seviyorum.” demenin hakkını vereceksin ya da ilk sandıkta çekip gideceksin” dedi.

‘VATANDAŞ ET ALAMIYOR’

Akşener’e geçinemediklerini söyleyen bir kasap, “Fiyatlar arttı. İnsanların alım gücü düştü. Bugün hafta sonu olduğu için 45 kişi geldi. Genelde tavuk alıyorlar. Ama tavuk fiyatları da yükseldi sadece kırmızı et değil. Hafta bir kilo et alan sabit müşterilerimiz vardı, şimdi alamıyorlar. Şu anda 1 kilo et alma şansları yok. İdare etmeye çalışıyoruz. Veresiye veriyoruz” dedi.

‘GÜNDE 3 KERE FİYAT ZAMLANIYOR’

Başka bir esnaf ise, her gün zam geldiğini söyleyerek, “İşlerimiz iyi değil. Sattığımızı yerine koyamıyoruz. Günde 3 kere fiyat geliyor. Halk ile bütünleşen insanlarla beraber olmamız lazım. Halkını seven insanlara biz oy vereceğiz. Halkının sevmeyenlere bir şey yok. Öğle saati oldu 2 müşteri geldi” diye konuştu.

BABAMDAN KİTAP İSTEYEMİYORUM

Sokakta Akşener ile karşılaşan 3 lise öğrencisi ise gelecek kaygılarından şikayet etti. Bir öğrenci babasının memur olduğunu söyleyerek, “Okullarda öğretmenlerimiz eksik. Öğretmenlerimizin eğitimi tam değil. Herkese bir matematik, fen şeyi dayatılmış, bir şekilde biz bu konuları işliyoruz ama ileride de kendi mesleğimizi seçemiyoruz. İlgi alanlarımıza göre seçemiyoruz. Bir gelecek kaygımız var. Garanti mesleği seçmediğimiz sürece ileride boş insanlar olacağız. Babamdan kitap istedim, bana ‘alamam oğlum’ diyemedi. Ablalarım okuyor, beni okutuyor, bu adam bize nasıl para yetiştirecek” ifadelerini kullandı.

AKŞENER, ERDOĞAN’A SESLENDİ ‘YA ÇÖZECEKSİN YA ÇEKİP GİDECEKSİN’…
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Merzifon’daki gençlerin isyanını paylaşarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a seslendi. Akşener, “Sayın @RTErdogan, Merzifon’da geleceğe dair zerre umudu kalmayan gençlerimizin yüreklere dokunan sözlerini sen de duyacaksın.Bu çaresizliği artık umursayacaksın. Ya; ”Gençler sizleri çok seviyorum.” demenin hakkını vereceksin ya da ilk sandıkta çekip gideceksin” dedi.

Kaynak: İYİ Parti/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ