6740 görüntülenme 31 Temmuz 2021
Süleyman Soylu Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürülmesi olayındaki ırkçılık iddiaları hakkında açıklama yaptı.

’11 YILDIR DEVAM EDEN BİR HUSUMET’

Konya'daki katliamın ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iki aile arasında 11 yıldır devam eden bir husumetin olduğunu söyledi. Katliamı, "Kadınlara silah çekilmiş, anlaşılan insanlıktan çıkmış bir davranış şekli" olarak yorumlayan Bakan Soylu, " 7 vatandaşımızın ailesine, yakınlarına Cenabı Allah'tan sabır diliyorum. İnşallah bu katilin en kısa zamanda yakalandığına dair haberi verebilmek nasip olur" diye konuştu. Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle:

‘OLAYIN SİYASİ YÖNÜ YOK’
“Milletimizin yaralarını sarmak için ülkemizin devletimizin seferber olduğu tablonun içindeyiz. Bununla mücadele ederken böyle bir acı haberin gelmesi, acı üzerine acının yaşanmasıdır. Tabii burada her olayın istismar edildiği, siyasallaştırmaya çalışıldığı gibi Konya'daki bu alçak tertip, menfur saldırı da istismar edilmeye çalışılmaktadır. “

‘PROVOKASYONLARA KİMSE GELMESİN’

“ Bunun TürkKürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir. Bunu buraya çekmek bu saldırı kadar tehlikelidir. Alçak bir değerlendirmedir ve kınanması gerekir. Birileri içeriden, dışarıdan sürekli körüklemektedir. Bu istismarı sağlamaya çalışan insanların kötü niyetleri ortadadır. Ham başımız sağolsun diyorum, hem geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum.”

‘11 YILDIR DEVAM EDEN BİR HUSUMET’
2010 yılından itibaren gerçekleşen iki ailenin karşılıklı birbirleriyle. Bugünkü eylemi gerçekleştirenin silah çekme hadisesi söz konusu.11 yıldır maalesef devam eden bir şey. Ne kadar cinnet, ne kadar sapkın bir davranış. Kadınlara silah çekilmiş, anlaşılan insanlıktan çıkmış bir davranış şekli.”

‘KATİLİ ARIYORUZ’
“ Daha önce da çeşitli tartışmalar söz konusu olmuş. Emniyete intikal etmiş. Bu ülkenin birliğine saldırı birliğimizi, beraberliğimizi çok daha arttıracaktır. Etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmeler istismarın kendisidir. İnşallah en yakın zamanda katilin adalete teslim olduğu haberini verebilme fırsatının olacağı düşüncesindeyim. 7 vatandaşımızın ailesine, yakınlarına Cenabı Allah'tan sabır diliyorum. İnşallah bu katilin en kısa zamanda yakalandığına dair haberi verebilmek nasip olur.”

Kaynak: Ajanslar/ Gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ