2021 yılı için geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu dördüncü ve son toplantısını yarın sabah saat 10.30’da yapacak. Toplantı sonrasında da 2021 yılında uygulanacak olan asgari ücret miktarının açıklanması bekleniyor.

BELEDİYE ATAĞA GEÇTİ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yılbaşından sonra belediyede uygulanacak olan asgari ücreti 3 bin 350 TL olarak açıkladı.

‘EMEK EN YÜCE DEĞER’
Belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan işçilerin fotoğraflarıyla paylaşımda bulunan Başkan Büyükerşen, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

‘EN DÜŞÜK MAAŞ 3.350 TL’
“Emek en yüce değer! Yarın açıklanacak asgari ücret ne olursa olsun, şehrimiz için yaz, kış, gece, gündüz demeden çalışan belediye personelimizin alacağı en düşük maaş Ocak ayı itibariyle 3 bin 350 TL’den az olmayacak. Bu şehre kattığınız tüm güzellikler için sizlere minnettarım!”

CHP’DEN TEKLİF ‘NET 3.100'
Öte yanda CHP Genel Merkezi, uzun zamandır konuşulan ve 3100 TL olarak belirlenen asgari ücret teklifine ilişkin bir video hazırladı. Videoda, asgari ücret ile geçinmeye çalışan vatandaşların sözlerine yer verildi. Yine aynı videoda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu sözlerine yer verildi:

‘DEVLETİMİZİN PARASI VAR AMA ASGARİ ÜCRETLİYE VERİLMİYOR’
"Asgari ücreti net, vergisiz 3 bin 100 lira olması lazım. Tüm asgari ücretlilere, tüm sendikalara sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde para var ama para asgari ücretliye verilmiyor. Nedir bu? Bu bir siyasi tercihtir. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede fakirin fukaranın hakkını sonuna kadar savunacak"

‘EN AZ NET 3.100 TL OLMALI’
CHP'den yapılan paylaşımda ise şunlar aktarıldı: "Kötü ekonomi yönetimiyle yoksulluğa mahkum edilen milyonlarca yurttaşımızın, insani yaşam koşullarına erişebilmesi için Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na açık çağrımızdır: Asgari ücret vergisiz ve en az 3100 TL olmalıdır. #AsgariÜcret3100TL"

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ