İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı görevlileri adayların listesini saat 17.00'den sonra YSK'ya teslim etmesinin ardından Burhanettin Kocamaz'ın adaylığının riske girmesi üzerine partililer, destek olmak için Büyükşehir Belediye Binası'nın önünde toplandı.

İYİ Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, evraklarının partinin il teşkilatı tarafından zamanında İl Seçim Kuruluna teslim edilmemesi nedeniyle oluşan krizle ilgili açıklamada bulundu.

‘ŞEYTANIN BİLE AKLINA GELMEZDİ BU’

Burada partililere hitap eden Kocamaz, "Ben hepinizi sükûnete davet ediyorum, lütfen biz bu kente gönüller yapmaya geldik. Bütün anketlerde görüldüğü gibi seçimi açık ara aldığımızı görenler kumpas üzerine kumpas yapıyor. Bugün yaşanan hadise şeytanın aklına gelecek bir şey değildir. 

Maalesef içimizden vurulduk. Bugün YSK ile ilgili yetki elinde olan vatandaş sanki özellikle dosyayı geciktiriyor. Bundan bir ay önce Sayın Hamit Tuna, “Burhanettin Kocamaz İYİ Parti’den bile aday olamayacak” demişti. Demek ki böyle bir plan varmış" şeklinde konuştu. Kocamaz'ın sosyal medyadan da yaptığı açıklama şöyle;

‘MHP’DEN HAMİT TUNA BİZİM İÇİN ADAY OLAMAZ DEMİŞTİ’

"Sevgili Mersinliler, değerli yol arkadaşlarım; seçimi açık ara alacağımız bir durumda iken Parti içinden vurulduk. Biz vurulduk. Biz ne ihanetler gördük! Ama asla yılmadık. Maalesef Sayın Hamit Tuna'nın 'göreceksiniz Kocamaz İYİ Partiden de aday olamayacak' değerlendirmesi doğru çıktı.”

‘SON SÖZÜMÜZÜ HENÜZ SÖYLEMEDİK’

“Şunu herkes bilmelidir ki henüz son sözümüzü söylemiş değiliz. Kim ne derse desin. Biz hala pes etmedik. Herkes rahat olsun ve bizi izlemeye devam etsin. Mutlaka bir yol bulacak ve Mersin'i entrikalar ve ayak oyunlarıyla birilerine teslim etmeyeceğiz".

HAMİT TUNA MHP'NİN ADAYI

Kocamaz'ın göndermede bulunduğu MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Toroslar Belediye Başkanı seçildi ve 3 dönemdir Toroslar Belediye Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ