327 görüntülenme 20 Haziran 2022
Toplumun büyük bir kesimi, yüksek enflasyon karşısında ne yapacağını bilemez hale geldi. İğneden ipliğe her kaleme gelen fahiş zamlar, özellikle dar gelirlilerin belini büktü; temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz hale getirdi.

‘BIÇAK KEMİĞE DAYANDI’

İstanbul Kadıköy’de vatandaşa mikrofon uzattık, “Asgari ücret, memur ve emekli maaşları enflasyon karşısında erirken ek zamma ihtiyaç var mı sizce? İktidarın ‘çalışanları enflasyona ezdirmedik’ söylemi doğru mu?” diye soruldu. Verilen yanıtlar şöyle oldu:

‘ÇIKIP BAKSINLAR GÖRSÜNLER’

Arzu hanım: “Bir şeyler yapılması gerekiyor. Özellikle de gençler için yapılması gerekiyor. Bu düzenin yeniden kurulması gerekiyor. İktidarın ‘çalışanları enflasyona ezdirmedik’ söylemi doğru mu sizce?) Hayır yanlış. Herkes eziliyor. Yiyecek ekmeği zor buluyoruz. Asgari ücret 4250 lira, kiralar 34567 bin lira… Nasıl yetecek ki? Kimsenin bir şey demesine gerek yok; sadece insanların içine çıksalar o bile yeter.”

‘YARDIMLARLA GEÇİNİYORUM’
Zeki İşler: “Ben de bir emekliyim, geçinemiyorum. Sadece kira en düşük yerde 3 bin lira oldu. (Ay sonunu nasıl getiriyorsunuz?) Bazı insanların yardımıyla. (İktidarın ‘çalışanları enflasyona ezdirmedik’ söylemi doğru mu sizce?) Katılmıyorum. Şu an herkes eziliyor Türkiye’de.”

‘81 YAŞINDAYIM BÖYLE HÜKÜMET GÖRMEDİM’
Halil Uçar: “İnsanlar geçinemiyor. Hayat pahalılığı çok. Millet bunalmış vaziyette. Ne lokantaya girebiliyoruz, ne çay içmeye girebiliyoruz. Ben 81 yaşındayım, Türkiye’ye böyle hükümet gelmedi… Böylesi daha önce olmamıştı."

 (İktidarın ‘çalışanları enflasyona ezdirmedik’ söylemi doğru mu sizce?)
"Yanlış. Tabi ki eziliyoruz. Hiç durmadan eziliyoruz. Vızır vızır sinek gibi dolanıyoruz ortada… Neden? Enflasyona ezildiğim için. Bir lokantaya gidemiyorsun, çay içmeye gidemiyorsun. Bir kilo bir şey alıp yiyemiyorsun. Bundan büyük ayıp yok Türkiye’de.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ