Genel
25 Mart 2017 ( 11926 görüntülenme )

İpin Ucu Kaçtı!.. SURİYELİ SIĞINMACILAR REFERANDUMDA!..

KILIÇDAROĞLU: 4 MİLYON SURİYELİYE VATANDAŞLIK VERECEKLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum çalışmaları kapsamında Diyarbakır’da sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine konuştu.


16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa referandumu için ‘hayır’ çağrısı yapan CHP lideri;

"FETÖ örgütü bizi kandırdı dediler. Peki FETÖ seni kandırdı da buna sebep olan parlamenter sistem miydi, niye seni kandırıyor? Evet çıkarsa 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekler. Hepimiz oturup düşünelim” dedi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları…

“EVET, ÇIKARSA 4 MİLYON SURİYELİYE VATANDAŞLIK VERECEKLER”

"Tutturdular, “Fethullah Gülen terör örgütü bizi kandırdı” dediler. “Allahımız, milletimiz bizi affetsin” dediler. FETÖ seni kandırdı diyelim, bunun sebebi parlamenter sistem miydi?"

"Enflasyon çift haneye çıktı, yüzde 10’u aştı. Fatura kime çıkıyor? Vatandaşa. Buna sebep olan ne? Parlamenter sistem mi? "

"Hapishaneler tıka basa dolu. Sırayla uyuyorlar. “Sen üç saat uyu, sıra bana geldi, şimdi ben uyuyacağım”. Yaşlı, hasta hiç fark etmeden, Türkiye’nin hapishaneleri tıka basa dolu. Bunun sebebi parlamenter sistem mi? Neden dolu bu hapishaneler?"

"İcra mahkemelerinde dosya koyacak yer kalmadı. Türkiye’nin yarısı icralık. Vatandaş borcunu ödeyemiyor. Bunun sebebi parlamenter sistem mi? "

"4 milyon Suriyelimiz var, kendi çocuklarımıza o kadar iş bulduk ki, eleman bulamıyoruz. Öyle bir hava var. 4 milyon Suriyeli parlamenter sistem yüzünden mi geldi? Şimdi diyorlar ki “Evet çıksın, bunlara vatandaşlık vereceğiz”.

"YUNAN ADALARIMIZI İŞGAL ETTİ"

"Bulamaç adası var, burnumuzun dibinde. ABD belgelerinde de, İngiliz belgelerinde de Türkiye’ye ait. Ama o ada şu anda Türkiye’ye ait değil. İşgal altında. Bu adanın işgal altında olmasının nedeni parlamenter sistem mi? "

Bunun nedeni kötü yönetim arkadaşlar, kötü yönetim...


"Neden bütün devletlerle kavga ediyoruz. Hangi gerekçeyle kavga ediyoruz? Suriye ile kavga ettik. Irak ile kavga ettik. Rusya ile kavga ettik. Bulgaristan ile kavga ettik. Mısır ile kavga ettik. Şimdi sıra geldi Avrupa Birliği’ne. Parlamenter sistem mi bu kavgaları çıkardı? Arkadaşlar, diline hakim olamayan devleti iyi yönetemez. Kendi ceplerini düşünüyorlar, vatandaşlarını değil. "

“187 TRİLYON LİRALIK YÜK GELİYOR VATANDAŞIN SIRTINA”

"Milletvekili sayısı 550 yetmedi, vatandaşın da yükü yok, 600’e çıkaralım. Niye 600? Hangi gerekçeyle 600? Kimin için bu 600? 550 bile fazla arkadaşlar, makulu 400. 187 trilyon liralık yük geliyor vatandaşın sırtına."

"Bakın bu işin partisi yok sevgili Diyarbakırlılar. Bu bir anayasa. Dolayısıyla AK Parti’ye oy veren vatandaşlarım, MHP’ye, HDP’ye oy veren vatandaşlarım. Saadet Partisi’ne oy veren vatandaşlarım. Elinizi vicdanınıza koyun, öyle düşünün. "

"Cumhurbaşkanı partili, bakanlar partili, vali partili, hakim partili, AYM üyeleri partili, herkes partili. Partiye üye olmayanlar? Onlar ikinci sınıf. İlk kez bu anayasayla üstünlerin hukuku oluşturuluyor. Hukukun üstünlüğü değil. “Bizim gibi düşündün düşündün, düşünmedin biz seni ezer geçeriz” demek istiyor ama halkımız buna izin vermeyecek".

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ