Genel
13 Haziran 2018 ( 1019 görüntülenme )

NİHAYET İYİ HABER... 'MİLLET KARAR VERDİ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV’de katıldığı programda ellerindeki verilere göre seçimin ikinci tura kalacağını söyledi. “İnce, Allah nasip ederse Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak” diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: 


Ama gerçekten bir dip dalga geliyor. Muharrem İnce, 1. turda da Cumhurbaşkanlığı  koltuğuna oturabilir.”

Değişik siyasi partilerin bir araya gelerek demokrasi konusunda güç birliği yapmasının da Türkiye’de bir ilk olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, bütün verilerin parlamentoda da çoğunluğun muhalefetin alacağını ifade etti. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"MİLLET ARTIK YETER DİYOR, MİLLET ARTIK TAMAM DİYOR"

"Çoğunluk ‘millet’te olacak: Sayın Muharrem İnce , Allah nasip ederse 25 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak. 1. veya 2. turda. Ama idealimiz bu yönde, şu anda bütün veriler 2. tura kalacağı şeklinde... Ama gerçekten bir dip dalga geliyor. Muharrem İnce 1. turda da Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturabilir. "

"TÜRKİYE BAŞARDI, MİLLET İTTİFAKI ÇOĞUNLUĞU ALIYOR"

"İkincisi ise Millet İttifakı’nın parlamentoda çoğunluğu elde etmesidir. Bu da olacaktır. Şu anki bütün veriler, Millet İttifakı’nın parlamentoda çoğunluğu alacağını gösteriyor. Değişik siyasi partiler bir araya gelip, demokrasi konusunda güç birliği yaptı. Farklı siyasi partilerin demokrasiyi, insan haklarını güçlendirmek, var olan sorunları parlamenter demokratik sistem içinde çözmek için bir araya gelmesi Türkiye’de bir ilk."

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ