Genel
07 Ocak 2017 ( 2091 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu'ndan KAMUOYUNA KRİTİK MESAJ!

KILIÇDAROĞLU: BUNUN ADI İHANETTİR


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İl Başkanları Toplantısı açılışında konuştu.

Kılıçdaroğlu, üst üste yaşanan terör saldırıları ve tartışılan cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.


Kıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:


“TÜRKİYE’Yİ TERÖRE TESLİM ETTİLER”

Bizim özel bir hesabımız yok. Hep birlikte farklı düşüncelerde olsak bile bir araya gelip konuşabilelim. Terörle mücadelede birinci aktör hükümettir. Terörle mücadeleyi onlar yapacak. 

Her terör eyleminden sonra şunu söyledik, sıkıştığınız bir alan var mı? Destek verelim yeter ki terörü sonlandırın, ama terörle mücadele akılla birikimle yapılır. Terörle mücadele geçmişteki hatalardan ders alınarak yapılır. Türkiye teröre teslim edilmiştir. 15 yıllık iktidar ülkeyi terör örgütlerine teslim etmiştir.

PKK’yla masaya oturan kimdi?

Şehir içinde kalaşnikof dağıtılırken iktidar sakın müdahale etmeyin diyordu. 290 kere güvenlik güçleri PKK’ya müdahale etmek istiyor, İktidar izin vermiyor.

Ben teröre teslim edildi derken bunu söylüyorum. Devletin en önemli yerlerine FETÖ’cüleri kim yerleştirdi? Yargıtay’a Danıştay’a kim yerleştirdi? CHP mi yerleştirdi? Türkiye’yi teröre teslim etmek oluyor bu.

FETÖ’cü emniyetçilerin tayinini biz mi yaptık?
Yapacaksın bir de suyun üstüne çıkacaksın. El Nusra’ya sahip çıktınız, silah gönderdiniz. Bir devletin Cumhurbaşkanı Nusra’ya terör örgütü değildir diyorsa, Türkiye teröre teslim edilmiş demektir. IŞİD militanları Irak’a Suriye’ye nasıl geçtiler. Türkiye üzerinden bu hükümet kapıları açtı, tedavi ettiler, tekrar Suriye’ye gönderdiler. Eğer bir iktidar Türkiye’yi teröre teslim ettiyse, yatacak yeri yoktur.
PKK, El Nusra, IŞİD, FETÖ kandırmış ha!.. Siz çocuk musunuz!

“PKK’DAN HİÇBİR FARKLARI YOK”
Bunları her yerde anlatın. Biliyorum havuz medyası saldırıcak. Havuz medyasının PKK’dan hiçbir farkı yoktur. Bakın PKK bana saldırdı. Bunlar da saldırıyor. Bunlar aklını kiraya vermişler. Saldırmazsanız namertsiniz.

"Çöken bir devletle karşı karşıyayız."

Ben hükümet değilim, mahvettin Türkiye’yi, üst akıl yönetiyor. Senin yönetemediğin ortada.Süleyman Şah türbesinin olduğu topraklar bizim topraklarımızdı. Kaçtılar. Şimdi PYD’nin eline geçti. Türbeyi kaçırdılar. Şimdi kahraman geçiniyorlar. Ne kahramanı ya. Kaçandan kahraman mı olur?

"Askerlerimizin yakılma iddiaları."
Hükümete çağrı yaptım açıklayın diye. 15 gündür açıklayamadılar. 15 günden fazla zaman geçti, askerler yaşıyor mu, öldüler mi bilinmiyor. Hani sinek uçsa haberin oluyordu.

“REJİMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR”
Cumhurbaşkanı hiçbir gerekçe göstermeden TBMM’yi feshedebilecek. Gerekçe soramayız. Mustafa Kemal Atatürk’e bu yetki verilmedi. Buna evet diyenler vatana ihanet ediyorlar derken bunu kastediyorum. Mustafa Kemal’e verilmeyen yetkiyi devleti soyan bir adama veriyorsunuz bunu. Milli iradenin temsil edildiği tek yer meclistir. Siz hangi gerekçeyle TBMM’yi feshedeceksiniz?

Bunların milli irade dedikleri kabul ettikleri Saray’ın iradesidir. Milli irade, iradenin Saray’dan alınıp halka verilmesidir. Bunun adı demokrasi midir? Bunun adı ihanettir.

“SAMİMİ BİR UYARI YAPMAK İSTERİM”
Evet oyu kullanacaklara samimi bir uyarı yapmak isterim. Çocuklarınızı düşünün. Verdiği demokrasi mücadelesi yüzünden yaşamını yitirenleri düşünün. Hiç kimse milletin ona verdiği yetkiyi başkasına teslim edemez. Evet oyu verecekler. Çocuklarınızın geleceğini düşünün, Türkiye’yi düşünün...

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ