Ana Sayfa
26 Haziran 2018 ( 8084 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu durmuyor... 'CHP'DE AKIL ALMAZ GÜNDEM'

CHP Parti Meclisi'nin (PM), 28 Haziran Perşembe günü iki gündem maddesiyle olağanüstü toplanacağı öğrenildi.

PM üyelerine gönderilen yazıya göre, CHP PM, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, 24 Haziran Perşembe günü saat 14.00’de parti genel merkezinde gerçekleştirilecek.

DİSİPLİNE SEVK

PM’nin gündeminde ise “Genel başkanın sunuşu” dışında, “Disipline sevk işlemlerinin görüşülmesi” de olması dikkat çekti. Bu maddeyle birlikte, son günlerde Kılıçdaroğlu’na “istifa” çağrısı yapan isimlerin disipline sevk edilmesi bekleniyor.

NELER OLDU?

Resmi olmayan sonuçlara göre CHP'den Elazığ milletvekili seçilen Gürsel Erol, sosyal medya üzerinden CHP yönetimini eleştirip oturma eylemi başlatacağını belirterek, "Ülke yönetimini hedeflemeyen, genel merkezi yönetmekle yetinenlere meydan okuyorum. Yarın saat 11:00’de Genel Merkez önünde oturma eylemi başlatacağım" diye paylaşımda bulundu.

Gürsel Erol, sosyal medya üzerinden CHP yönetimini eleştirdi. Genel Merkez önünde oturma eylemi başlatacağını belirten Erol, şu paylaşımlarda bulundu;

“BU YÖNETİM DEĞİŞMELİDİR”

“1.)Gelecek hedefi olmayan yalnızca iktidara karşı mücadele ve direniş hikâyesi anlatan bir yönetim anlayışını tanımıyorum. CHP'nin söylemi yalnızca mücadele ve direniş üzerine olmamalı; iktidar ve ülkeyi yönetme iddiası ve iradesi üzerine olmalıdır.”

“EYLEM BAŞLATIYORUM”

“2.)Ülke yönetimini hedeflemeyen, genel merkezi yönetmekle yetinenlere meydan okuyorum. Yarın saat 11:00'de Genel Merkez önünde oturma eylemi başlatacağım. Mustafa Kemal Atatürk'ün CHP'sine sahip çıkmalıyız. Eyleme tüm CHP örgütlerini, üyelerini ve gönül verenleri davet ediyorum.”

SEÇİM SONRASI HAREKETLİLİK

24 Haziran seçimlerini değerlendirmek için toplanan CHP MYK'sı sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu'na tepkiler dinmiyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada: "AKP 7 puan oy kaybetti. OHAL’e rağmen bütün imkanlarına gazetelere baskı ve santajlara rağmen 7 puan indiler. Bu seçimin kaybeden AKP'dir. Koltuk sevdalılarının bu partide işi yok." ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada büyük tepki çeken bu ifadeler sonrası CHP'liler, Twitter'da oluşturdukları "Saat20'deCHPönüne" etkinliğiyle,Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi önünde oturma eylemi başlatmaya hazırlanıyorlar.

MİLLETVEKİLLERİ DE TEPKİLİ

Bir kısım CHP milletvekili de sosyal medya hesaplarından partisinin bu tutumuna tepki gösterdi. Ve eyleme destek vereceklerini söylerken, İnce'nin başkan olması gerektiğini ima eden mesajlar attı.

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ