Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 4565 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu: Atatürk’ün CHP’si Değiliz!

Kılıçdaoğlu; 'İnsanlar değişiyor, biz de değişiyoruz'
 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Haftasonu HaberTürk TV'de katıldığı programda "Atatürk’ün kurduğu Halk Fırkası’yla bugünkü CHP aynı değil" ifadelerini kullandı.

 HaberTürk TV'de konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ‘Atatürk’ün kurduğu Halk Fırkası’yla bugünkü CHP aynı değil, kendimizi yeniliyoruz’ dedi.

Kılıçdaroğlu, “Bir Dersimli olarak özür dilenmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?” sorusuna, “Dersim’de büyük bir trajedi yaşandı.

Özür dilenmesi gerekiyorsa bunu devletin yapması gerekiyor. Atatürk’ün kurduğu Halk Fırkası’yla bugünkü CHP aynı değil, kendimizi yeniliyoruz.” cevabını verdi.

ATATÜRK’ün partisiyle bugünkü CHP arasında çok fark olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Dünya değişiyor, insanlar değişiyor, biz de değişiyoruz” diye konuştu.

“Dersim olayları için Atatürk ve İnönü’yü suçluyor musunuz?” sorusuna ise CHP lideri, “O dönemin belgeleri bende yok. Devlet elindeki arşivleri açsın” yanıtını verdi.  

İşte Kılıçdaroğlu'nun O İfadeleri: Soru: Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Fırkası ile bugünkü CHP aynı mıdır?

Kılıçdaroğlu: Hayır.  

Soru: Farkınız ne?  

Kılıçdaroğu: Dünya kadar fark var. Sosyal demokrasi yoktu şimdi sosyal demokrasi var.  Biz sosyal demokrat bir partiyiz. Sosyalist enternasyonal üyesiyiz baktığınız zaman.  O dönemin Cumhuriyet Halk Fırkası Cumhuriyet’i kuran Kuvayı Milliyeci bir partidir. O dokunun izleri bizde vardır. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ