Corona virüs salgını nedeniyle en son 10 Mart’ta TBMM’de grup toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, 90 gün sonra ilk kez kürsüye çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

MÜYESSER YILDIZ’A SU VERMİYORLAR
* Biz ülkemizde; nasıl huzura erişeceğiz? Ülkede özgür gazeteciler varsa, kalemini satmayan, vatandaşın derdini özgürce dile getiren gazeteciler varsa, özgürlükler varsa huzura öyle erişeceğiz. Özgür gazeteciler bizi bilgilendirmek istiyorlar, zor koşullarda görev yapıyorlar. Ama bir sabah bir haber geliyor, iki gazeteci sabahın köründe gözaltına alınıyor. İsmail Dükel, Müyesser Yıldız. Su vermiyorlar su! Müyesser Hanım’a su verilmiyor.”

‘DEVLETİN SIRLARINI PEŞKEŞ ÇEKEN VARSA, KOZMİK ODAYI AÇTIRANLARDIR’
* Sevgili vatandaşlarım. Eğer bu memlekette bir casus aranıyorsa, bu memlekette devletin sırlarını peşkeş çekenler aranıyorsa o da Kozmik Oda’yı açanlardır. Üç milletvekili arkadaşlarımızın milletvekillikleri düşürüldü, bunlar darbe döneminde yaşadığımız olaylar. Yapılan yanlıştır. Anayasaya aykırıdır. Kendilerinin yaptığı bu anayasaya bile aykırıdır.”

ARINÇ : ‘KOZMİK ODA'NIN AÇILMASI TALİMATI ERDOĞAN'DAN'
Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç, Kemal Öztürk'e verdiği röportajın üçüncü bölümünde, Kozmik Oda'nın dönemin Başbakanı Erdoğan'ın isteğiyle açıldığını söylemişti. Kemal Öztürk’ün ''Kozmik Oda'yı siz mi açtırdınız'' sorusuna Arınç; ''hayır, bu külliyen yalandır ve katmerli bir iftiradır'' yanıtını vermiş ve ‘O olaydan sonra benim dışımda bir tartışma yaşanmış. Sayın Başbuğ önce olmaz demiş. Sonra Başbakanımızla konuşmuş. O da açarsanız iyi olur, bu kadar kuşku ortadan kalkar deyince Başbuğ arama talimatı vermiş." Diyerek itiraf gibi açıklama yapmıştı. (Yeniçağ, 4 Kasım 2019).

‘KOZMİK ODAYI GÜNLERCE ARADILAR'
Çok sınırlı sayıda personelin girmek için yetkili olduğu, kapısı yüz ve parmak izi tanıyan ve 17 haneli şifrelerle açılabilen kozmik odalara 2009 yılında girilmiş ve günlerce aramalar yapılmıştı. Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlayan ve devlet sırrı niteliğindeki belgelerin bulunduğu Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığında günlerce süren aramaların aslında FETÖ kumpası olduğu çok sonra ortaya çıkmıştı.

Haber işte böyle… Şimdi Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç diyor ki ‘Kozmik Oda’nın aranması talimatını Erdoğan verdi’. Tabii bazıları da diyor ki ‘aransa ne olur’. Türk Ordusu’nun Kozmik Odası’nın aranmasından çok şey olur.

SARIZEYBEK: ‘KOZMİK ODANIN ARANMASI BÜYÜK SUİKASTIN BİR PARÇASI’
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Nutuk’ta Sevr anlaşmasını birlikte yaşadığımız bu vatan topraklarında Türk milletine karşı ‘Büyük Suikast’ olarak görmüş ve gelecek nesillerin hafızalarında yer etmesi için Nutuk’ta şöyle kayda geçmişti; ‘Saygıdeğer efendiler, bu antlaşma( Lozan), Türk Milleti’ne karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış Büyük Suikast’ın sonuçsuz kaldığını bildirir bir belgedir."

‘HEDEF: ÖNCE TÜRK ORDUSU SONRA CUMHURİYET’
Buradan biz, Türkiye yeniden büyük suikastla karşı karşıya gelirse eğer ilk hedefin ordu ve ardından Cumhuriyet olacağını anlıyoruz. Türk Ordusu etkisizleştirilebilirse eğer Cumhuriyet savunmasız kalabilir ve Cumhuriyeti yıkmak kolaylaşabilir diye düşünebilirler. Bu durumda eğer ki bir zamanlar savaştıklarımız şimdi ortaya çıkıp da bu tarihi yeniden yapmayı düşünüyorsa, önce zafer kazanmış Türk Ordusunu ardından da Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alacakları anlamına geliyor bu. Bu bir sır değil, yakın Türk tarihinin bize aktardığı bir ders.

‘İŞGALE KARŞI DİRENİŞİN ANA FİKRİNİ ÖĞRENDİLER’
Diyeceksiniz ki şimdi ‘olur mu canım, ordu yoksa millet var’. Doğru millet var ama iş tıpkı milli mücadelede olduğu gibi topyekün vatan savunmasına gelirse eğer, milleti işgale karşı teşkilatlandıracak olan gücün Türk Ordusunu olduğunu unutmayınız. Kaldı ki Arınç’ın temelsiz iddiaları üzerinden Kozmik Oda’nın nasıl aranmış olduğunu da hatırlayınız. Ne vardı bu odada? İşgale karşı halkın direniş örgütlenmesi ve yapılanması vardı.

BU SİYASETTE HER YOL BOP’A ÇIKIYOR
Bu noktada ‘Efendim ne olur ki yeniden yaparız’ da diyebilirsiniz ama iş şöyle değil! Ana fikrimizi öğrendiler, seferberlikte Türk Ordusunun hangi bölgelerde hangi özelliklere sahip kişi ve kurumlar üzerinden nasıl teşkilatlanmış olduğunu öğrendiler. Bugün görüyoruz işte Barzani döndü dolaştı Suriye’ye geldi. Suriye döndü dolaştı Türk Ordusuna geldi. Birbirini tetikleyen ve zincirleme giden karanlık bir süreç bu. Böyle giderse ne olur, bir düşünün.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ